Volný čas a zábava

Vyhlašujeme další ročník Co Tě sejří

Česká asociace streetwork a společnost Bohemia Energy podpoří celkovou částkou 100 000 Kč pět projektů mladých lidí, kteří ve svém okolí chtějí něco změnit k lepšímu.

Česká hra Attentat 1942 sklízí úspěch doma i v zahraničí. Čím je výjimečná?

Že mají čeští herní vývojáři ve světě dobrou pověst, to už jsme si psali několikrát. Jak to ale dopadne, když si hru nevezmou do parády právě oni, ale historici a profesoři? Skvěle! Aspoň se to tak povedlo s výpravnou hrou Attentat 1942, popisující známou historickou událost z našich dějin, která získala titul nejlepší hry na mezinárodním německém herním festivalu A MAZE, a jen o chlup jí utekla cena Excellence in Narrative v prestižní soutěži IGF. Přesto to však není bez komplikací...

Vánoce mohou být v klidu a míru. Nevěříš? Přečti, vyzkoušej a uvěříš!

V adventním kalendáři zbývá poslední neotevřené okénko, což v případě, že mi z něj někdo neujídal, znamená, že zítra tu máme Štědrý den. Tuto informaci jsem si ověřil pohledem na frontu u kádí s kapry, a opravdu – nedohlédnutelné šňůry lidí lze poměřovat snad jedině s frontami táhnoucími se od zlatnictví v nákupních centrech.

Neuvěříte, co se může stát na přejezdu...

Nedávno skončila naše soutěž o bezpečnosti na silnicích "S vůní benzínu". Přečtěte si neuvěřitelně napínavý přispěvek, který naše porota vyhodnotila jako vítězný.

Ondra, známý též jako Králík, je člověk, který se umí náhle přepnout z modu „kancelářské krysy“ do dobrodruha šlapajícího na kole jen tak, s batohem, přes Pákistán do Indie. Jeho nedávná cesta ale nebyla žádná exotika – na podzim si s kamarády udělal výlet do slovenských Tater. Bylo to na samém konci sezóny, těsně před uzávěrkou turistických cest a podobné výlety už Ondra absolvoval mnohokrát. Nešlo o žádný extrém, a tak nikdo nečekal, že by se zrovna tady mohlo něco stát. Protože ale neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, stalo se, že Králík uklouzl. Takové uklouznutí v horách může mít fatální následky. Čti dál, co se vlastně stalo a jak to s Králíkem dopadlo.

O svátku Sv. Valentýna vážně i nevážně

14. únor je každoročně dnem zamilovaných, oslavou lásky, svátkem svatého Valentýna. Kde se tento zvyk vzal? Má nějakou tradici, nebo je to novodobý umělý svátek, který sleduje jen komerční účel? A těšíme se na něj vůbec?

Minecraft je podnětná a mnohdy přínosná hra, úplně bez rizik ale není, zjistila česká studie

Hra Minecraft je bezpochyby fenoménem, který už nějakou dobu plní nejen megabyty dat na discích našich počítačů a klipů na videoserverech, ale především volný čas vcelku početné komunity hráčů u nás i v zahraničí. Jak jsou na tom čeští hráči Minecraftu, na to se podívali výzkumníci z Univerzity Palackého v Olomouci.

Romantika v bílé stopě

Letošní zima, nebo alespoň první měsíc nového roku, je v porovnání s několika předchozími specifická v tom, že teplota jen málokdy a málokde vyleze z modrých do červených hodnot. Zároveň je poměrně velká část povrchu dlouhodobě zahalena sněhovou pokrývkou, takže se se zimními radovánkami nemusíme soustředit do výše položených lyžařských středisek. Jenže co dělat na sice zasněžené, ale placce? No jasně, vyrazit na běžky!

Týden sportu zdarma je zase tady!

Taky se cítíš po vánočních dobrotách nějak těžce? Zapomeň na dietu, ta to nespraví. Radši potrap tělo lehkým sportováním, uvidíš, jak se Ti odvděčí. A pokud jsi z Prahy či okolí, tento týden máš vstup do vybraných sportovišť zdarma! Tak žádný lenošení, mrkni na odkaz, co by Tě bavilo a hurá za sportem!

Dárek, co svět neviděl

Minule jsme si psali o vánočních dárcích. A nevím jak vy, ale já zatím dost tápu. To by se týden před Štědrým dnem mohlo jevit jako nepříjemná situace, ovšem dá se z ní i lecos vytěžit. Při tom tápání jsem si totiž uvědomil důležitou věc - takový dárek, ten přece vůbec nemusí mít hmotnou podstatu. Klidně může jít o velkolepou věc, aniž by byl vůbec vidět!

Dárky! Kupujte, lidičky, dárky! ...ale nezblázněte se z toho.

Tři týdny do Štědrého dne a pořád nemáš pořešené vánoční dárky? Trochu stres, ne? Neboj! Jednak je času ještě dost a hlavně taková věc, jako je shánění dárků, by člověka vůbec neměla do stresu přivádět. Vždyť je na světě milion důležitých věcí, kvůli kterým se můžeme nervovat, ale dokonalý vánoční dárek na tento seznam určitě nepatří.

Pomoc, Santa! aneb Jak si užít Vánoce?

V neděli jsme si mohli na adventním věnci zapálit první svíčku a tím spustit pomyslný odpočet čtyř týdnů, které zbývají do Vánoc. Ať už máme k těmto svátkům vztah ryze kladný nebo z nich máme hrůzu a těšíme se, až bude po nich, nemůžeme popřít, že tento čas je něčím výjimečný. Rozhodně dost náročný, ale když půjdeme tomu pověstnému štěstíčku trochu naproti, může být i mimořádně pěkný. Jak to udělat, abychom si Vánoce užili a nezbláznili se z toho?

Hurá na prázdniny! …ale radši ne po hlavě

V posledních měsících jsme se tu hodně zabývali bezpečností na internetu – zkoumali jsme každé zákoutí sítě a nenechali jsme na ní jedinou nitku (nebo spíš optický kabel) suchou. Ale s tím je teď konec! Ne, že by nebylo o čem psát dál, ale je léto, blíží se prázdniny a tak je na čase zvednout se od počítače a vyrazit ven, tak hurá na prázdniny!

Hurá na prázdniny! …ale radši ne po hlavě

V posledních měsících jsme se tu hodně zabývali bezpečností na internetu – zkoumali jsme každé zákoutí sítě a nenechali jsme na ní jedinou nitku (nebo spíš optický kabel) suchou. Ale s tím je teď konec! Ne, že by nebylo o čem psát dál, ale je léto, blíží se prázdniny a tak je na čase zvednout se od počítače a vyrazit ven, tak hurá na prázdniny!

Graffiti Street Jam v Hradci Králové

V pořadí již 10. ročník Graffiti Street Jam uspořádá v úterý 14. června od 14 do 19 hodin na Ulrichově náměstí královéhradecká nezisková společnost PROSTOR PRO. Na místě bude možnost si zapůjčit spreje a potkat se s profesionálními graffiťáky. Bohatý doprovodný program slibuje spoustu zábavy - vedle rapových či hiphopových vystoupení jsou připraveny workshopy, parkour, freeruning nebo exhibice na skatu. Zájemci si budou moci dokonce na místě zapůjčit a vyzkoušet koloběžky, longboardy a skaty.

Skate závody v Oratoři Vol. 6

Již tuto sobotu se v pražských Kobylisích uskuteční další ročník tradičních Skate závodů v Oratoři. Takže jestli nemáš program na víkend, neváhej a přijeď do Oratoře se té parády aktivně zúčastnit nebo se klidně jenom podívat!

Půjčovna kol ČD Bike

Chceš vyzkoušet elektrokolo? Baví tě jezdit na výlety, ale nemáš na čem? Cyklistická sezona je tady a ty mrkni na zajímavou nabídku Českých drah - půjčovnu kol ČD Bike.

Nízkoprahy na rampách vol. 5

Stavte se na pátý ročník NÍZKOPRAHŮ NA RAMPÁCH!
Akci za podpory městatké části Praha 14 pořádají organizace Jahoda, Komunitní centrum Motýlek a Neposeda 14.5. 2016 (sobota) ve SKATEPARKU na Černém Mostě.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.