Knihovna

Táta bije moji mámu …

Domácí násilí je bohužel pro někoho jeho denním chlebem. Jedná se o chování mezi lidmi (zpravidla intimními partnery), kteří spolu bydlí a kdy jeden z nich uplatňuje moc a kontrolu nad tím, co dělá ten druhý. Charakteristické je, že k násilí dochází opakovaně a v soukromí. 

Bojíš se, co ti vaši řeknou na vysvědčení?

Někdy se to holt nepovede. Určitě znáš ten pocit, kdy je čas před vysvědčením, jako je tento, a bojíš se, co tam asi bude. Možná tušíš, že tam nebudou takové známky, jako si vaši představují. Jak jim to ale říct? Rodiče by z tebe chtěli mít jedničkáře, ale ono to není tak jednoduché, že? Nevěš hlavu! Máme pro tebe pár tipů.

Chyby - přátelé z minulosti

Koulíš očima při pronesení věty „Chybami se člověk učí“? Možná je to škoda, i když nelze tomuto citátu nepřiznat určitou otřepanost.  Strach z dělání chyb nebo ze selhání umí lidi pěkně držet v šachu a ve výsledku je tato úzkost zbytečnější i škodlivější než nějaké to samotné klopýtnutí. 

Když rodiče pijí …

Pokud rodiče pijí v rozumné míře, tak to hned nemusí znamenat nic špatného. Ve velké míře alkohol způsobuje závislost a přináší problémy. Jde hlavně o to, jak se dotyčný chová během toho, co konzumuje alkohol. 

 

Jsme ochotní ubližovat druhým? – Milgramův experiment

Každý normální člověk se na hrůzy jako holokaust kouká s odporem. Jak mohl nějaký člověk vůbec něco takového udělat? To byli všichni sadisti? Nebo jenom poslouchali rozkazy? To se snažil zjistit Stanley Milgram v jednom z nejslavnějších experimentů všech dob.

Táta bije moji mámu …

Domácí násilí je bohužel pro někoho jeho denním chlebem. Jedná se o chování mezi lidmi (zpravidla intimními partnery), kteří spolu bydlí a kdy jeden z nich uplatňuje moc a kontrolu nad tím, co dělá ten druhý. Charakteristické je, že k násilí dochází opakovaně a v soukromí. 

 

Proč je v pořádku brečet

V životě každého někdy přijdou chvíle, kdy se na nás ze všech stran něco valí a je těžší a těžší udržet emoce pohromadě. Nebo si jen pustíme film, který nás dostane kvůli určité smutné scéně. Nebo jsme prostě ze všeho unavení. Ať už pro Tebe platí cokoliv z vyjmenovaného, je důležité vědět, že není nic špatného na tom si pobrečet a dát průchod emocím. A je úplně jedno, jestli jsi kluk, nebo holka.

Vyhlašujeme další ročník Co Tě sejří!

Česká asociace streetwork a společnost Bohemia Energy podpoří celkovou částkou 100 000 Kč pět projektů mladých lidí, kteří ve svém okolí chtějí něco změnit k lepšímu.

Projekty mladých lidí mohou být zaměřené na zlepšení konkrétního veřejného místa, např. oprava hřiště, vybudování místa pro setkávání, zkrášlení parku apod., nebo mohou mít benefiční charakter. Podmínkou je veřejná prospěšnost.

Panebože, naši se zas hádaj!

Bohužel se stává často, že jsme svědkové něčeho, co zrovna vidět nechceme. Takových situacích existuje spousta a mezi ně patří například hádky rodičů. 

Divadelní workshopy pro studenty SŠ, SOŠ a SOU z Prahy

Týdenní odpolední divadelní workshop pro mladé lidi se věnuje otázkám svobody a demokracie. Účastníkům nabízí možnost kreativně ztvárnit vlastní životní postoje a názory v podpůrné a přátelské atmosféře. 

Evoluce důvěry

Zahrát si hru a u toho pochopit, jak funguje důvěra mezi lidmi? To chceš!

Čerpání nových informací zadarmo!

Určitě každý z vás ví, co to ten podcast je. A pokud ne, tak nevadí. Čti dál a dozvíš se to. Podcast je něco jako seriál, který můžeš poslouchat online a zdarma. Dal by se přirovnat k rádiu, je tam ale rozdíl ten, že u podcastu si vybíráš jen ty, jaký obsah budeš poslouchat. Vychází většinou pravidelně, a to buď 1krát  týdně či 1krát měsíčně.

Hraní deskovek ONLINE

Hraješ rád deskovky, ale nemáš během pandemie s kým? Zkus Board Game Arénu!

„Pošli to dál“ aneb  nápad kluka, jak změnit svět!

Viděl/a jsi film: „Pošli to dál“? Určitě ti doporučujeme se na něj mrknout. V dnešním článku se dozvíš, o čem tento film je. Tak čti dál.

Dvě party hráčů si hází basketbalovým míčem. Dokážeš spočítat, kolikrát si míčem hodí hráči v bílém?

Jak napsat životopis?

Ať už tě čeká brigáda nebo dokonce už práce, tak tě nemine jedna ne úplně zábavná věc a tou je napsání životopisu. U životopisu platí, že čím více zajímavějšího v něm máš, tak tím lépe. Ale co do něj všechno napsat? Čti dále a dozvíš se!

TIME MANAGMENT – efektivní nástroj nebo moderní fráze?

Na dovednost time managmentu je v posledních letech kladen čím dál větší důraz. Je všechna ta chvála a pozornost zasloužená, nebo se jedná o další prázdnou frázi, za kterou se nic moc neskrývá?

Jak a kde si najít brigádu?

Blíží se léto a pokud ti už je alespoň 15 let, tak si můžeš jít vydělat nějaké peníze na brigádu. Ale kam?! Možností je určitě spousta, jen si nesmíš moc vymýšlet. Motivací pro tebe mohou být pochopitelně peníze, nebo i možnost vyzkoušet či poznat své pracovní schopnosti.

Zákon a bitky - Co ti u soudu nepomůže.

Minule jsme si řekli, jak je to s polehčujícími okolnostmi. Dnes se na problém podíváme z druhé strany. Jedná se o „přitěžující okolnosti“.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.