Knihovna

Lásko, bože, lásko...

V lednu a únoru jsem si na jdidoklubu.cz povídali o lásce a o všem, co s tím souvisí. Ptali jsme se také vás, jak se na lásku díváte, a co pro vás láska znamená. Již brzy vyhlásíme výherce této soutěže, mezitím se ale pojďme na vaše odpovědi společně podívat  - „v článku jsou vaše citace psané kurzivou v uvozovkách“ – a udělat si malé ohlédnutí za celým tématem. Tento článek ti může posloužit jako rozcestník, najdeš tu spoustu zajímavých odkazů o lásce, partnerství a sexu.

Hledej, stopa!

Jedna ze základních pouček kriminalistiky zní, že neexistuje dokonalý zločin. Vždycky po pachateli zůstane nějaká stopa - někdy hluboká a jednoznačná, někdy viditelná jen pod mikroskopem, ale vždycky tam je. S pohybem na internetu je to podobné, každý náš krok tam zanechává otisk, který o nás později může prozradit, jací jsme.

Dnes je den Sv. Valentýna

14. únor je každoročně dnem zamilovaných, oslavou lásky, svátkem svatého Valentýna. Kde se tento zvyk vzal? Má nějakou tradici, nebo je to novodobý umělý svátek, který sleduje jen komerční účel? A těšíme se na něj vůbec?

Rozchod aneb soumrak lásky

Má cenu tenhle vztah ještě zachraňovat? Když se chci rozejít, jde to udělat "dobře?" Když dostanu kopačky, jak to mám zvládnout? Může mě rozchod nějak posílit

Cesta k lepšímu internetu začíná u Tebe!

Každoročně si touto dobou celosvětově připomínáme Den bezpečného internetu. A ten letošní vychází právě na dnešek – 6. února 2018. A přichází s heslem a zároveň výzvou: „Vytvářej, propojuj a sdílej respekt: Cesta k lepšímu internetu začíná u Tebe!“ A co tedy pro ten lepší internet můžeme udělat?

Sex pro začátečníky a středně pokročilé

Tak krátké slovo a tolik dokáže udělat rozruchu. Kdykoliv ho slyšíme nebo vidíme napsané, zbystříme a začneme se zajímat, oč jde. I kdyby bylo napsané mezi mnohem podstatnějšími informacemi, ty kvůli němu zapadnou, protože nás nedovedou tolik zaujmout. Sex. Má ještě jednu vlastnost - když se o něm máme bavit, zpravidla trochu zčervenáme nebo se přihlouple usmíváme, uchylujeme se ke dvojsmyslným fórkům nebo jej tabuizujeme jako něco, o čem se nesluší mluvit. Ale no tak, pojďme to zkusit trochu dospěleji, zas až taková věda to není...

Bohemia Energy podepsala podporu projektu Jdidoklubu.cz na další dva roky!

Je dobré mít se o koho opřít. Všichni to někdy potřebujeme. A tak jako se návštěvníci našich stránek mohou ve svých starostech opřít o nás, že zde naleznou pochopení, podporu a radu, tak se my můžeme i v roce 2018 opřít o společnost Bohemia Energy, která letos podpoří náš projekt částkou 1 milion korun.

Nejčastější mýty o lásce

Láska je mocná čarodějka. Záhadné city se zrodí jako blesk z čistého nebe a odpálí nás do stavu blaženosti, nebo totální depky. Láska je častým tématem hovorů, motivem písní či motorem umělecké tvorby, stojí v pozadí velkých činů – ušlechtilých i podlých. Z lásky se lidé rodí a někdy bohužel i pro lásku umírají. Toužíme po lásce, hledáme lásku, představujeme si lásku, láska je opředena mnoha sny a fantaziemi. Ne všechno, co se ale o lásce říká, je pravda. Ostatně – i láska může být jen klam. Jak to ale poznáme? Pojďme se společně mrknout na ty nejčastější omyly zamilovaných.

Sjezdovka není demolition derby aneb Jak se chovat na horách

No sláva! Už to skoro vypadalo (aspoň tady v Praze a okolní kotlině), že letos zima snad ani nepřijde. Dobře, zrovna dneska je venku stejně ošklivá obleva, nicméně hory už jsou dostatečně bílé, abychom vyrazili na hory. Ale tušíš, co na horách krom sjezdového vybavení potřebuješ? No jasně, umět se tam chovat! Některá pravidla jsou jasná, jiná člověka mohou překvapit. A pak jsou nepsaná pravidla a doporučení, která často získáme až s nabytými zkušenostmi, jenže to už může být pozdě. Tak se na to pojďme mrknout, ať na horách nepůsobíme jako kalamita srovnatelná s orkánem nebo sněžným mužem...

Volíme prezidenta

Ať jsi kluk, nebo holka, ať je Ti 10, 14, 18 let, ať bydlíš ve městě, či na vesnici, této události sis nemohl/a nevšimnout. Prezidentské volby. Už řadu měsíců se na nás z billboardů kolem cest usmívají postarší pánové a snaží se urvat si naši přízeň. Vlastně se snažili, včera totiž skončilo první kolo těchto voleb. Co bude následovat dál? A proč je taková volba důležitá?

Když dva se rádi mají

Partnerská láska je prapodivná věc. Přestože ji většina lidí během svého života pozná, dlouho bychom přemýšleli nad tématem hůř uchopitelným, než je právě toto. Vždyť každý vztah a každá láska je něco úplně jiného, něco nového, jedná se přece o vztah dvou originálních jedinců, tak to musí být něco neopakovatelného a nepopsatelného, ne? No, tak trochu to je a není pravda, záleží, z jakého úhlu se na to podíváme…

Vánoce mohou být v klidu a míru. Nevěříš? Přečti, vyzkoušej a uvěříš!

V adventním kalendáři zbývá poslední neotevřené okénko, což v případě, že mi z něj někdo neujídal, znamená, že zítra tu máme Štědrý den. Tuto informaci jsem si ověřil pohledem na frontu u kádí s kapry, a opravdu – nedohlédnutelné šňůry lidí lze poměřovat snad jedině s frontami táhnoucími se od zlatnictví v nákupních centrech.

Kdybych se narodil před X lety...

Vánoce vnímáme jako něco neměnného, stálého, co se opakuje větších odlišností každý rok. Tušíme, že jinde ve světě se Vánoce slaví jinak, ale že by se v našich luzích a hájích tyto svátky nějak výrazněji měnily? Jak by vypadaly Tvoje Vánoce třeba ve středověku? Nebo před padesáti lety?

Láska je láska, když...

V hlubokých devadesátkách frčela v televizi jedna hudební hitparáda Eso a v té jeden čas dost frčela snad i na tehdejší dobu zběsilá písnička "Láska je láska," ve které nám zpěvačky Lucie Bílá a Ilona Csáková vysvětlovaly, že láska je, když chodí kluci s holkama, holky s klukama, případně kluci s klukama a holky s holkama. Já nevím, mně ten výčet přijde celkem slabý. A protože těch věcí, "co jsou láska" je poměrně dost, rozhodli jsme se, že v tomhle už tak dojímavém předvánočním období bude láska i naším tématem, tedy tématem našich článků. Tak pojďme na to!

Pravda a mýty o ADHD

Asi žádná jiná onemocnění nejsou tak opředená mýty, jako ta, která se týkají našeho mozku. Je to jednoduché – bolest břicha nebo chřipku si dovede představit každý, ale to, že myšlení nebo prožívání funguje podle jiného schématu, to už jen tak někdo nedovede. A co teprve, když se ta porucha projevuje jen tak, že člověk vypadá jako „zlobivé dítě?“

17. listopad - co se stalo a co to znamenalo?

Včera jsem ve zprávách zaslechl, že dnes si budeme připomínat Mezinárodní den předčasně narozených dětí. Trochu mě to zarazilo. Ne, že by neměli pravdu, opravdu na dnešek připadá tato připomínka. Ale přece jen si troufám tvrdit, že by měl být dnešní den i nadále spojován především se dvěma významnými událostmi naší historie. Se kterými? Rozklikni článek a dozvíš se :)

To se mám vykecávat před úplně cizím člověkem?!

V minulých článcích jsme se zabývali tématem deprese, co ji způsobuje, jak se projevuje, jak z ní ven… A řekli jsme si, že prvním krokem v léčbě deprese je psychoterapie. Ale co to je? Je to jako z filmu, že si lehneme na kožené lehátko a fousatý pán v bílém plášti z nás v hypnóze tahá rozumy? Nebo jak taková věc probíhá?

Doba plastová

„Proč oni na to navlékají ty olačky, to nepochopím! Jednou se v těch hromadách plastu utopíme!“ durdila se před lety kamarádka z ostravska, zatímco se snažila stáhnout z okurky umělohmotný obal. Uběhlo více než 10 let a lidé si mezitím opravdu začali uvědomovat, že naše krásná modrá planeta je zamořena plasty – a to jak na makro, tak na mikro úrovni. Co to znamená? A jaké důsledky z toho plynou pro nás?

Když povídání nestačí...

Antidepresiva, neboli léky podávané pro potlačení či předcházení depresí, mají dost rozporuplnou pověst. Jedna skupina lidí v nich vidí neškodné malé pomocníčky, které je možné zobat při sebemenším vykolejení. Jiní je zase pokládají téměř za ďáblův nástroj, který ničí lidskou osobnost. Jak to však je s antidepresivy doopravdy?

Není všechno depka, co se mračí

S podzimními plískanicemi, ochlazováním a zkracováním dne je spojena celá řada věcí, které se nám většinou moc nelíbí – propukají chřipky a virózy, býváme častěji unavení, hůř se nám vstává do tmy. A taky se častěji objevují komplikace, které se odehrávají uvnitř hlavy, kam se vítr, déšť ani bláto nedostane, a přece na podzim potrápí řadu lidí.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace