Antistresové aktivity, co tě hodí do klidu

Antistresové aktivity, co tě hodí do klidu

Někdy nastanou chvíle, kdy se zdá, že se nemůžeš uklidnit, jsi nervózní, v nejistotě, a tedy nechopný soustředit se na ostatní aktivity nebo prostě normálně fungovat. I když je stres přirozenou reakcí těla, neznamená to, že je vždy žádoucí. Dnes se můžeš inspirovat tipy, jak běžný stres nebo úzkost odbourávat.

  1. KREATIVNÍ ČINNOSTI

Tahle aktivita Tě asi moc nepřekvapí, o to ale větší důvod ji zkusit. Při procesu kreativního tvoření mozek funguje trochu jinak a na chvíli vypustí starosti, které ho jinak zaměstnávají. Hlava i tělo se tím uvolní a zbaví se zbytečného napětí.

Příklady: malba, kreslení, modelářství, antistresové omalovánky, psaní, fotografie, organizace zápisků ad…

  1. POBYT NA SLUNCI

Že sluneční svit ovlivňuje naši náladu, je vědecky ověřený fakt. Hladina tzv. „hormonu štěstí“, tedy serotoninu, se při vystavení slunci zvyšuje, tím pádem odbourává hormony stresové. I kdyby ses na 30 minut vystavil na terase či balkonu na sluneční svit, uděláš pro svoji psychiku více, než se na první pohled může zdát.

  1. POHYB A SPORT

Další ze zástupců známých odbourávačů stresu. Sportovní aktivity totiž podobně jako slunce přímo ovlivňují chemickou rovnováhu těla – tedy hádáš správně, včetně hladiny hormonů štěstí a stresu.

Tip: Školní tělocvik nemusí být tou nejvhodnější variantou, protože může být naopak zdrojem úzkosti a nervozity. Navíc je to povinná aktivita v rámci školy. Ale určitě Ti prospěje, když si ve volném čase sám určíš, jak se chceš hýbat. I tancování po bytě se počítá!


Napište svůj názor

Psát reakce smí pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste zaregistrováni musíte se přihlásit.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.