Knihovna

Ne, děti nenosí čáp aneb ochrana je důležitá!

Už asi určitě víte, že děti čáp nenosí. To je jasná věc. Se sexem přichází velká zodpovědnost. Důležité je si uvědomit, že sex není jen o zábavě, ale o prožití něčeho důležitého.

Zároveň je třeba si uvědomit, že na sexu je hlavní OCHRANA. Není to jenom proto, aby dívka neotěhotněla, ale chrání tě především před pohlavními nemocemi. Těch je bohužel spousta a není to nic příjemného. No a aby tě nic takového nepotkalo, tak se v tomto článku dozvíš zajímavé informace o ochraně nebo tzv. antikoncepci.

Noční nehoda

Mladí muži během dospívání procházejí mnohými změnami. Většina z nich je vítaná. Rostou svaly, vousy, prohlubuje se hlas. Některé jsou však nepříjemné a raději se o nich moc nemluví. A co teprve, když mají tak tajemný název, jako POLUCE.

Kdy je čas na tvé poprvé?

Kdy je čas na tvé poprvé? Už jsi o této otázce přemýšlel/a? Ideální čas na první sex se nedá přesně určit. V odborných studií se uvádí, že dospívající člověk má první sex okolo 16.  – 17. roku. Ovšem, každý to má úplně jinak. Záleží na tom, jak jsi připravený/á nebo také na tom, do koho se zamiluješ a svěříš mu/ji tak „SVÉ POPRVÉ“. Nezapomínejme však na to, že v České republice je sex povolen od 15 let, dříve NE!

Na velikosti nezáleží

Dva malý kluci se hádají o to, kdo má větší sílu. Když do situace vtrhne postarší muž, okřikne je, ať si nepoměřují pindíky. Cože? Proč by si je měli poměřovat, vždyť na tom přece nezáleží!
S postupem věku ale na podobné téma narazí častěji. A někteří se nakonec začnou bát, že jsou na tom hůř než ostatní.
Jak to s tou velikostí ale doopravdy je?

Když puberta zavelí, tak rodiče jsou …

Pokud Tě puberta právě čeká, tak je to článek právě pro Tebe! Pokud ne, tak nevadí, klidně čti dál. Puberta je vlastně proces, kdy Tvé tělo prochází určitými změnami. Pro pubertu je také typická změna nálad. Ale jaké všechny změny Tě vlastně čekají?

Očkovat či neočkovat, toť otázka

Po roce globální pandemie se objevilo to, co většina lidí s nadějí vyhlížela. Vakcína! Nebo lépe řečeno: očkování. Můžeme se tedy radovat z vítězství nad covidem a uzavřít tuto smutnou kapitolu. Nebo ne?

Musíš si umět správně přát!

Vision board, neboli nástěnka vizí je koláž obrázků, fotek nebo slov. Každý si ho může udělat tak, jak chce on sám/a. Díky vision boardu dáš svým cílům jasnou podobu a povzbudíš se tak k akčním krokům, místo neustálého odkládání. Funguje vlastně jako magnet, který Ti přitáhne všechno, po čem toužíš. Pokud jsi na to tedy připraven/á.

Na začátku každého roku si tisíce lidí dávají předsevzetí. Zhubnout, dostudovat školu, najít si brigádu. Všichni doufají, že jim to přinese alespoň trochu štěstí. Co je ale to pravé štěstí pro člověka?

Oslava nového roku 2021 je tu!

Dnes tu máme poslední den v roce. Tento rok nepatřil zrovna mezi ty nejlepší roky v našem životě. Ale díky situaci, která byla/je si můžeme uvědomit spoustu věcí. Svět jako by se zastavil a my měli na všechno spoustu času. 

Test osobnosti zdarma!

Možná jsi to už zažil. Na internetu si našel nějakou nabídku, že si můžeš udělat test osobnosti. Několik úmorných minut pak vyplňuješ záludné otázky, aby na tebe pak na konci vyskočilo, že máš pomocí SMS zaplatit 120 Kč. Takový podvod!

Prskavky mají také své kouslo aneb Silvestr bez rachejtlí

Letos bude oslava nového roku v trochu jiném duchu. Asi každý si s tímto dnem vybaví ohňostroj, chlebíčky a odpočítávání vteřin do příchodu půlnoci. V dnešním článku se pobavíme o tom, jak si bezpečně tento den užít.

Proč vlastně slavíme Vánoce?

V Evropě se slaví už stovky let. Někdo je miluje, někdo nesnáší a někomu jsou lhostejné. Vánoce. Kde se ale vzaly a co se slavilo před nimi? Má něco tak starého ještě vůbec smysl v dnešní době slavit? Na to se koukneme v dnešním Vánočním článku.

Jsou tady Vánoce!!!

Je to tady! Ano, každý rok se opakují. Ano jsou tu Vánoce. A co vlastně všechno patří k Vánocům? Vůně cukroví, kapr, hromada bramborového salátu, stromeček, všude jsou samá světélka a dárečky. Ale co je na těch Vánocích nejdůležitější? 

 „To je ale hlupák!“ aneb experiment o tom, jak soudíme ostatní

Představ si, že bys byl vybrán do vědomostní soutěže. Ty a jeden tvůj spolužák byste soutěžili proti sobě. Tvým úkolem by bylo odpovídat na otázky tvého spolužáka. Okolo by sedělo mnoho lidí, kteří by pak měli hlasovat, kdo z vás je chytřejší. Ale, má to jeden zádrhel.

Hry v reálu aneb DESKOVKY jsou opět v kurzu

Nejenom hry na počítači Tě mohou zabavit. Zkusil jsi někdy deskové hry? Deskové hry zvládnou zabavit nejenom celou rodinu, ale třeba i Tvoji partu. Pokud se Ti v partě často stává, že nemáte co dělat a jen tak posedáváte, tak desková hra je ta správná volba! V tomto článku Ti dáme par tipů na ty nejlepší hry na trhu.

Čísla denních přírustků nakažených covidem pomalu ale jistě klesá. Mluví se o rozvolnění. Přicházejí Vánoce. To je spousta důvodů proč si myslet, že ten těžký rok s pandemií pomalu ale jistě odchází. A on skutečně odchází, ale pandemii nám tady, bohužel, nechává.

ONLINE SEZNAMOVÁNÍ aneb na co dát pozor? II.

V minulém článku jsme si popsali nejčastější tipy situací v online prostoru a jak je řešit. A protože jsme vám slíbili pokračování, tak dnešní článek bude navazovat na ten první. 

Nepřítel jménem osamělost

Na Harvardu se v roce 1937 snažili zjistit tajemství lidského štěstí. Vzali 700 mladých lidí a 70 let je testovali, měřili a pozorovali. Přišli k jednoduchému závěru. Lidské štěstí je ve vztazích.

Co když ale prožívám osamělost?

ONLINE SEZNAMOVÁNÍ aneb na co dát pozor?

Je rok 2020 a spousta z vás se seznamuje více online než v reálu. Je to vlastně velmi jednoduché, když tu máme tolik sociálních sítí. Přispívá tomu i koronavirová doba, kdy spousta lidí tráví čas doma. Kromě sdílení obsahu je druhou nejčastější aktivitou na sociálních sítích navazování přátelství či vztahů. Je třeba si uvědomit, že s online seznamováním přichází celá řada rizikových aktivit.

Seznamování online je zcela normální, není to nic neobvyklého. Ale kolikrát se vám stalo, že jsi narazil/a na falešný profil nebo ti někdo psal oplzlé zprávy? Co v takové situaci můžeš udělat? Čti dál a dozvíš se to.

Vlastní příběh v knize - Gamebook

Hrát hry na počítači už se ti nechce, protože do něj koukáš pořád? Číst knihy a koukat na filmy je nuda, protože nemůžeš příběh nijak ovlivnit? A co zkusit spojit to dobré z obojího a zahrát si GAMEBOOK! Navíc teď jeden hrajeme přímo na našem instáči.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.