Hurá prázdniny!!!

Hurá prázdniny!!!

Tento školní rok, byl jiný, než jsme si možná představovali. Všechno bylo online, spolužáky si viděl/a jen na kameře a kolikrát ani to ne. Kroužky také žádné nebyly. Pozitivní na tom všem je to, že jsme se všichni o něco více zdokonalili v počítačových znalostech. No a nejvíce pozitivní je to, že dnešním dnem začínají prázdniny. Hurááá!!!

Co tě letos o letních prázdninách čeká? Určitě máš spoustu nápadů, jak si tyto prázdniny užít! Pokud ne, tak ti dáme pár tipů.

  • Vezmi kámoše nebo kámošku k vodě!

Pokud je venku teplo, tak je to určitě dobrý nápad. Je jedno, jestli zvolíte koupaliště nebo řeku, zábavu vám zaručí obě místa.

  • Holá PIKNIK volá!

Udělej nebo kup nějaké dobroty, do batohu vezmi deku a můžete s přáteli vyrazit k vodě, na louku nebo do parku.

  • Trocha sportu neuškodí!

Máš brusle? Kolo? Skate? No tak, super. Zábava je i při sportu! Nudit se určitě nebudeš a uděláš i něco pro své zdraví.

  • Poznej okolí Tvého města či vesnice!

Výlet s přáteli zní také dobře, co myslíš? Nasedněte na bus nebo vlak a vzhůru za dobrodružstvím.Na co si dát pozor?!

Během léta bývá často dost úrazů nebo se stávají různé nehody. Pamatuj hlavně na své zdraví a nedělej žádné hlouposti. Dobře no, takhle by ti to nejspíš řekla asi Tvá mamka nebo babička, ale je to pravda. Takže, tady je pár věcí z mnoha, na co si opravdu musíš dát pozor (ne jenom v létě):

  • Bacha na skákání do vody! Pod hladinou vody může být větev, skála nebo nějaká tyč. Radši skákej jen tam, kde je k tomu určené místo.
  • Protože je léto a v létě se hodně „paří“ (pije alkohol), tak nezapomeň, že pumpování žaludku není nic příjemného. Něco o alkoholu se dočteš ZDE.
  • Pokud jdeš po silnici, kde není chodník a je tam tma, tak na sobě měj reflexní prvek.
  • Jestli nechceš strávit slunečné dny v posteli, tak pokud budeš celý den na sluníčku, tak si dej něco na hlavu, abys neměl/a úpal. Měj u sebe vždy něco k pití.
  • V létě bývá dost dopravních nehod. Do auta sedej jen s někým, komu věříš a víš, jak řídí. Vždy měj bezpečnostní pás!

Léto si pořádně užij! Možná potkáš lásku, najdeš si nové přátelé, zažiješ svojí první brigádu nebo cokoliv jiného. Tak šup, zábava čeká.

No a pokud jsi starší 15 let, tak Tě možná čeká Tvá první diskotéka. Večerní akce také patří k létu, ale vždy si musíš dát bacha na to, jak se na takové diskotéce chovat a na co si dát pozor. O tom a možná i více se dozvíš v příštím článku.


Napište svůj názor

Psát reakce smí pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste zaregistrováni musíte se přihlásit.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.