Volný čas a zábava

Dárek, co svět neviděl

Minule jsme si psali o vánočních dárcích. A nevím jak vy, ale já zatím dost tápu. To by se týden před Štědrým dnem mohlo jevit jako nepříjemná situace, ovšem dá se z ní i lecos vytěžit. Při tom tápání jsem si totiž uvědomil důležitou věc - takový dárek, ten přece vůbec nemusí mít hmotnou podstatu. Klidně může jít o velkolepou věc, aniž by byl vůbec vidět!

Dárky! Kupujte, lidičky, dárky! ...ale nezblázněte se z toho.

Tři týdny do Štědrého dne a pořád nemáš pořešené vánoční dárky? Trochu stres, ne? Neboj! Jednak je času ještě dost a hlavně taková věc, jako je shánění dárků, by člověka vůbec neměla do stresu přivádět. Vždyť je na světě milion důležitých věcí, kvůli kterým se můžeme nervovat, ale dokonalý vánoční dárek na tento seznam určitě nepatří.

Pomoc, Santa! aneb Jak si užít Vánoce?

V neděli jsme si mohli na adventním věnci zapálit první svíčku a tím spustit pomyslný odpočet čtyř týdnů, které zbývají do Vánoc. Ať už máme k těmto svátkům vztah ryze kladný nebo z nich máme hrůzu a těšíme se, až bude po nich, nemůžeme popřít, že tento čas je něčím výjimečný. Rozhodně dost náročný, ale když půjdeme tomu pověstnému štěstíčku trochu naproti, může být i mimořádně pěkný. Jak to udělat, abychom si Vánoce užili a nezbláznili se z toho?

Hurá na prázdniny! …ale radši ne po hlavě

V posledních měsících jsme se tu hodně zabývali bezpečností na internetu – zkoumali jsme každé zákoutí sítě a nenechali jsme na ní jedinou nitku (nebo spíš optický kabel) suchou. Ale s tím je teď konec! Ne, že by nebylo o čem psát dál, ale je léto, blíží se prázdniny a tak je na čase zvednout se od počítače a vyrazit ven, tak hurá na prázdniny!

Hurá na prázdniny! …ale radši ne po hlavě

V posledních měsících jsme se tu hodně zabývali bezpečností na internetu – zkoumali jsme každé zákoutí sítě a nenechali jsme na ní jedinou nitku (nebo spíš optický kabel) suchou. Ale s tím je teď konec! Ne, že by nebylo o čem psát dál, ale je léto, blíží se prázdniny a tak je na čase zvednout se od počítače a vyrazit ven, tak hurá na prázdniny!

Graffiti Street Jam v Hradci Králové

V pořadí již 10. ročník Graffiti Street Jam uspořádá v úterý 14. června od 14 do 19 hodin na Ulrichově náměstí královéhradecká nezisková společnost PROSTOR PRO. Na místě bude možnost si zapůjčit spreje a potkat se s profesionálními graffiťáky. Bohatý doprovodný program slibuje spoustu zábavy - vedle rapových či hiphopových vystoupení jsou připraveny workshopy, parkour, freeruning nebo exhibice na skatu. Zájemci si budou moci dokonce na místě zapůjčit a vyzkoušet koloběžky, longboardy a skaty.

Skate závody v Oratoři Vol. 6

Již tuto sobotu se v pražských Kobylisích uskuteční další ročník tradičních Skate závodů v Oratoři. Takže jestli nemáš program na víkend, neváhej a přijeď do Oratoře se té parády aktivně zúčastnit nebo se klidně jenom podívat!

Půjčovna kol ČD Bike

Chceš vyzkoušet elektrokolo? Baví tě jezdit na výlety, ale nemáš na čem? Cyklistická sezona je tady a ty mrkni na zajímavou nabídku Českých drah - půjčovnu kol ČD Bike.

Nízkoprahy na rampách vol. 5

Stavte se na pátý ročník NÍZKOPRAHŮ NA RAMPÁCH!
Akci za podpory městatké části Praha 14 pořádají organizace Jahoda, Komunitní centrum Motýlek a Neposeda 14.5. 2016 (sobota) ve SKATEPARKU na Černém Mostě.

V kině na novém Tarantinovi

7. ledna měl v českých kinech premiéru film režiséra Quentina Tarantina Osm hrozných. Na konverzační tříhodinový western odehrávající se v jedné místnosti vyrazil do kina kamarád Honza, publicista a velký filmový fanda. Jak se mu film líbil se dočtete v této recenzi.

Bravo: Končíme. Jsou časopisy přežitek?

Legendární čtrnáctideník Bravo v Čechách vychází od roku 1991, dnes se však již jeho tištěná forma nevyplácí, píše Mediaguru.cz. Po čtvrt století tak skončil druhý nejčtenější časopis pro děti a mládež v České republice.

Ukaž, jakou máš trefu

Blíží se pololetní klasifikace. Vyzkoušej se dřív, než to udělá vyučující, ať víš, na čem jsi!

Najdi si čas na to (na ty), co miluješ!

Už máš dost cukroví, salátu, pohádek, facebooku vytapetovaného vánočními přáními a blikajících světýlek? Tak využij volna a najdi si čas na to, co je pro Tebe opravdu důležité.

Týden sportu zdarma 2015

Kdo si chce vyčistit černé svědomí z vánočního obžerství, spálit kalorie načerpané tunami cukroví, řízků a salátu, a možná i vyzkoušet, zda jeho zamýšlené novoroční předsevzetí má šanci na úspěch, může využít týdne volna mezi svátky k pohybu a sportování. A pokud navíc bydlí v Praze či blízkém okolí, má možnost využít nabídky více než 70 sportovišť zcela zdarma!

SK8 závody na Garáži

Tradiční sk8 závody o super ceny na mini U rampě se uskuteční ve středu 16. prosince od 16h v Praze - Modřanech.

Lyžařská sezóna je tady!

Ač to při pohledu z okna nebo na teploměr zdaleka tak nevypadá, období zimních radovánek je opět tady. V provozu je již několik krkonošských středisek a další provádějí poslední úpravy nebo čekají na o chlup nižší teploty. Kam si můžeš jet zařádit už teď? Rozklikni článek a dozvíš se! ;)

KyberFEST

 

Internet je světem zábavy, otevírá netušené možnosti komunikace mezi mladými i starými a je podloubím pro skvělé projekty. Navštiv KyberFEST – Multižánrový festival (nejen) o bezpečném internetu pořádaný Národním centrem bezpečnějšího internetu ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy.

Klídek fest v Hradci Králové

V sobotu 7. listopadu proběhne od 16 hodin osmnáctý ročník multižánrového festivalu KLÍDEK FEST. Návštěvníci se mohou těšit na rakouskou kapelu Solar Blaze, z českých pak například na LASTOFMYKIND, Unholy Preachers, kOule nebo na hradecká uskupení Cheveyo a Argonaut.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.