V kině na novém Tarantinovi

V kině na novém Tarantinovi

Osm hrozných
(The Hateful Eight)

Western
USA, 2015, 182 min.
Režie: Quentin Tarantino
Scénář: Quentin Tarantino
Hrají: Samuel L. Jackson, Jennifer Jason Leigh, Walton Goggins, Kurt Russell, Tim Roth, Michael Madsen a další

Film je nevhodný pro děti a mládež do 15ti let.

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh). Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže – majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno. Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici u Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou...

Zdroj: Forum Film CZ

Podívej se na recenzi s ukázkami z filmu.

Hodnocení filmu z pohledu diváka Honzy

Filmoví kritici i diváci českých kin, kteří jsou pověstní nepokrytým obdivem k režisérovi Quentinu Tarantinovi, se zdají být nejistí. Jeho film Osm hrozných (The Hateful Eight) nesplňuje epické proporce a obří nasazení jeho předchozích snímků, jako byl Kill Bill či Nespoutaný Django (Django Unchained). A běžný divák se prostě u tříhodinového filmu nudí.

Ne tak autor tohoto textu. Film připomíná základy Tarantinovy tvorby, nejpodobnější je Reservoir Dogs (Gauneři) a Jackie Brown. Ale konverzační prvky, které byly v Gaunerech čistě pro dokreslení atmosféry, jsou tentokrát dějové. A navíc se mu povedlo, na rozdíl od jeho prvotiny, zachovat překvapivost děje, který překvapuje od první minuty do posledního rozstřeleného mozku.

Snímek je natočený naprosto perfekcionisticky, detaily hrají obrovskou roli. A jestli je nějaký záběr o trochu delší, měli by si páni kritici uvědomit, jaké dávali hodnocení Turínskému koni. A ten se doopravdy nedal snést. Ještě poslední odbočka. Násilí, které ve svých dílech používá režisér, nikdy není prvoplánové. Občas je děsivé, občas je vtipné, někdy je vtipná jeho jednoduchost. I když se Quentin Tarantino v krvavých scénách vyžívá, prostě nejde o osmdesátkového Schwarzeneggera. Bez zbytečných řečí tedy musím říct:

Těším se, až se na každého z Hrozných podívám znovu, a konečně si užiju jemnost záběru a absurditu jednotlivých scén, protože při prvním dívání jsem prostě byl vtažený dějem.

HonzaDotazník není zadán


Napište svůj názor

Psát reakce smí pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste zaregistrováni musíte se přihlásit.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.