Volný čas a zábava

Soutěže na Jdidoklubu.cz

Jak dopadla minulá soutěž, kde najdu novou soutěž?

Čtyřlístek ve filmu

Kdo by nezmal komixový seriál Čtyřlístek, myslím, že je fajn, že se dočkali filmového zpracování. Na vzniku nového filmu s hrdiny čtyřlístku pracovalo několik desítek animátorů z různých koutů světa (Brazílie, Rumunsko, Německo, Slovensko, Španělsko, Bulharsko, USA, Maďarsko aj.), pomohli tak vytvořit film Čtyřlístek ve službách krále, který měl v českých kinech premiéru 28.2. 2013

Vystřihovánky

Někdo má rád činnost, pro kterou je třeba mít dostatečnou trpělivost. Sem patří třeba taky vytváření papírových modelů, které jsou připravené formě vystřihovánek. Dále můžeš zjistit jak vypadají papírové vystřihovánky modelů na jedno téma…     

Optické klamy

Už jsi se někdy nachytal/a a viděl/a jsi to, co ve skutečnosti není… ? Mě se to už stalo hodněkrát a často je to spojené s pojmem OPTICKÝ KLAM, o kterém dále něco málo napíšu.

Imaginární kytara

S pojmem imaginární kytara se můžeš setkat na více místech a dokonce můžeš taky fungující imaginární kytaru skutečně mít a hrát na ni pro pobavení…. Proto dále tedy píšu něco více na téma IMAGINÁRNÍ KYTARA…

Slam poetry

Rap sice stále žije, ale pro mnohé už je to nuda. Ideálním žebříčkem mezi rapem, poezií a dramatem je práve Slam poetry.

Windows 8 a hry=Linux

Firma Microsoft uvedla na trh nedávno Windows 8, které si mnozí chválí. Co na to říkají ostatní IT společnosti?

Hlášky z filmů

Čeština je rozmanitý jazyk a tohle se projevuje i ve filmové tvorbě. Proto mám rád české filmy, ve kterých bývají občas skvělé hlášky, co by v jiném jazyce jinak moc nevyzněly. Na netu můžeš najít několik webovek, kde jsou hlášky z filmů, kterými můžeš pobavit sebe nebo skupinu kámošů. Takže dále o tom napíšu něco více a třeba se rozhodneš něco z toho použít. 

Československo má talent III

Patřím k těm, co minulou neděli 25.11.2012 sledovali Velké finále soutěže ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT. Snažil jsem se předtím nevynechat vysílání nebo opakování jednotlivých částí celé soutěže, o které píšu více níže.  

KLÍDEK FEST 15 (proběhne v sobotu 1.12.2012)

KLÍDEK FEST je akce pro veřejnost, organizuje ji Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež KLÍDEK fungující pod občanským sdružením PROSTOR PRO v Hradci Králové. Patnáctý KLÍDEK FEST proběhne už tuto sobotu 1. prosince 2012. Více o akci a o programu se dočteš níže.

U6 - Malý svět techniky

O října 2012 funguje v Ostravě nové interaktivní technické muzeum „Malý svět techniky“, které se stalo výukovým centrem dětí, studentů i učitelů, dostupné je ale taky veřejnosti. Muzeum je umístěné v historické budově U6 v Dolní oblasti Vítkovic a je možné si v něm objednat exkurzi pro celou školní třídu. Pokud žiješ poblíž Ostravy, tak to můžeš být třeba ty, kdo doporučí tuto zajímavou aktivitu, o které se více dozvíš z článku níže a na uvedeném odkaze.    

JARMARA  Járy Cimrmana

Nový článek věnuji univerzálnímu českému géniovi, kterým je bezpochyby Jára Cimrman. Pokud tě taky oslovil jeho život a jeho geniální tvorba, tak více se třeba dovíš z Jarmary, na kterou odkazuji níže a příště taky z dalších příspěvků.

TenSing

TenSing = teenagers singing = hudba, tanec, divadlo, přátelé....

Geocaching

Možná jste si stihli všimnout, že v poslední době je velmi rozšířenou zábavou GEOCACHING neboli keškaření, kačeření (a všelijak jinak). A co to teda vlastně je?

Festival INKUBÁTOR 6.10.2012 letos zcela ZDARMA!

Spousta havířováků se už těší ne letošní Festival INKUBÁTOR, který proběhne už tuto sobotu 6.10. 2012 v Havířově. Tento 13. ročník hudebního festivalu je ZCELA ZDARMA.

Tady u nás o festivalu víme a tak tímto informuji především fanoušky hudby na Ostravsku a v MS kraji. O festivalu a jeho programu píšu dále.   

Fotosoutěž v MS kraji (termín:31.10.)

Všiml jsem si, že dost zaujal starý článek o foto soutěži, která už proběhla... Proto dále píšu  informace o tom, že se koná další fotosoutěž, která je tentokrát na téma Architektura Moravskoslezského kraje, termín přihlášení je 31.10. 2012. Více o tom píšu dále.  

 

Bubenický workshop (30.9.2012)

Každému, kdo hraje na bubny nebo ho zajímá hra na bicí nástroje se může hodit info o tom, že proběhne „bubenický workshop“, který předvede BRIAN TICHY patřící mezi nějlepší rockové bubeníky na světě. Nejen o workshopu, který proběhne v neděli 30. září, píšu dále.

DiscGolf

Za tři dny se v Havířově otevírá nová možnost v tom, co se dá dělat ve volném čase. Zjistil jsem si, že jde o DiscGolf, který vypadá jako nenáročný sport a zábava zároveň. Třeba by něco takového mohlo vzniknout i ve vašem městě - koukněte na to.

ThinkBig

http://www.o2thinkbig.cz/

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.