Hlášky z filmů

Hlášky z filmů

Čeština je rozmanitý jazyk a tohle se projevuje i ve filmové tvorbě. Proto mám rád české filmy, ve kterých bývají občas skvělé hlášky, co by v jiném jazyce jinak moc nevyzněly. Na netu můžeš najít několik webovek, kde jsou hlášky z filmů, kterými můžeš pobavit sebe nebo skupinu kámošů. Takže dále o tom napíšu něco více a třeba se rozhodneš něco z toho použít. 

Nejvíc mám rád hlášky z českých komedií… I  z tohoto důvodu jsem už před více než 5 roky začal dělat malé soutěže v klubu v tom, kdo pozná, ve kterém filmu se pouštěná zvuková ukázka hlášky nachází….

Hlášky z různých filmů se dají najít na webu, kde jsou ve verzi psané nebo ve verzi krátké zvukové nahrávky. Já dávám přednost hláškám zvukovým - rád si je poslechnu v jejich originální podobě a více se mi taky hodily i k těm soutěžím.   

Asi nejvíc bych doporučil web www.meteleskublesku.cz , tyto stránky jsou sice už po několik let stejné, ale je tam dobrý výběr – komedie, filmy a jiné. U každého filmového/anymovaného díla jsou vybrané  ty nejlepší hlášky ve zvukové verzi (MP3), dají se tedy přehrát nebo stáhnout a případně tak mohou posloužit k soutěži nebo pobavení…  A navíc jsou tam taky fotky.

Další web se zvukovými ukázkami je třeba TADY - najdeš tam nejlepší hlášky z asi 40 českých filmů a navíc jsou tam i video ukázky.

Ať už hlášky využijete nebo ne, tak vám přeji dobrou zábavu. Mějte se fajně.

Romek

 


Napište svůj názor

Psát reakce smí pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste zaregistrováni musíte se přihlásit.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.