Volný čas a zábava

Otevírá se nový skate park

V našem hlavním městě už vyrostlo přes dvě desítky skate parků. A právě dnes se otevírá další. Kde? Bude se tam dát jezdit i v zimě? A Co se tam bude dít? Čti dál a dozvíš se.

Dobrej českej animák

Česká animovaná tvorba už toho zažila hodně. Nedávno jsme tu měli pohádky s kozama, předtím dva nešiky nebo třeba medvědy, kteří se potkali u Kolína. To, co však přináší tvůrci cyklu "Legendy staré Prahy" posouvá českou animaci zase o kus dál a hlavně zcela novým směrem.

Nízkoprahový klub je již i na Sibiři

Dne 9. 9. 2014 jsme otevřeli nový klub NZDM YMCA Sibiř. Nachází se, jak název napovídá na Sibiři (české), přesněji ve Voticích. Den otevření byl ve stejný termín, kdy mělo město Votice naplánované Dny prevence. Dopoledne se tedy v klubu vystřídaly všechny děti ze zdejších škol i se svými učiteli na prohlídce.

Nízkoprahové kluby se na jeden týden otevřou veřejnosti

V týdnu od 22. do 28. září 2014 proběhnou ve 46 městech České republiky dny otevřených dveří, divadelní představení, koncerty a festivaly s cílem představit české veřejnosti činnost nízkoprahových zařízení pro děti a mládež. Cílem této akce je upozornit na práci a význam těchto zařízení, kam mohou děti po škole přijít trávit volný čas nebo řešit problémy bez jakýchkoli registrací, či poplatků. Týden nízkoprahových klubů již poosmé pořádá Česká asociace streetwork a 69 nízkoprahových klubů pro děti a mládež z celé republiky.

Evropský týden mobility 16.9. – 22.9. 2014

Evropský týden mobility 2014 začíná právě tento týden a proběhne od úterý 16.9. do úterý 22.9. 2014.

 Tato akce je vlastně Evropská kampaň na podporu ekologicky šetrných způsobů dopravy. A tak i v ČR v těchto dnech probíhají na toto téma programy ve více městech.

City jam upozorní na předsudky k mladým

Občanské sdružení Salinger pořádá skrze NZDM Modrý pomeranč již šestý ročník City Jamu s podtitulem „I mladí umí“. Akce tak upozorňuje na předsudky, které má společnost vůči mladé generaci. Odpoledne plné atrakcí, soutěží a vystoupení proběhne 9. 9. 2014 na veřejném hřišti v ulici Formánkova na Moravském Předměstí od 14.00 do 19.00 hodin.

Pomáhej - grantový program pro děti a mladé lidi

Program je určen pro skupiny dětí a mladých lidí, které se rozhodly zorganizovat benefiční akci a získat tak finanční prostředky pro dobrou věc. Může jít o divadelní představení, koncert, turnaj, módní přehlídku, společný úklid okolí školy či cokoli jiného.

Ukradená ledvina

Nejslavnější Urban legend světa, která vznikla v USA aneb známému tvého známého se to ještě nestalo?

Hradec Králové bude nejusměvavějším městem

Občanské sdružení Salinger připravuje unikátní výstavu úsměvů. Zapojit se mohou všichni prostřednictvím výtvarné soutěže na téma „Úsměv“. Hlavní myšlenkou projektu je připomenout, že ne všechny děti vyrůstají v příznivých a utěšených podmínkách. Zároveň tato akce chce podpořit společné trávení volného času rodin. Uzávěrka soutěže je stanovena na 30. 9.

Tanecbook – taneční představení o virtuální ne-realitě

Taneční představení o virtuální realitě, nereálných vztazích a problémech současné internetové společnosti. Desítky přátel na síti a tíživá samota čtyř stěn osvětlených modrou září blikajícího monitoru počítače. Virtuální realita, ve které se lidé dobrovolně nechají chytit do nekonečné sítě sítí.

YMCA už má 170 let!

YMCA je název největší světové mládežnické organizace, která letos oslaví 170. výročí svého působení. Pražské oslavy se uskuteční 5. 6. na Jungmannově náměstí a večer v Music baru Futurum na Smíchově.

Otevíráme Restart Shop

5. 5. 2014 otevře Česká asociace streetwork Restart Shop (www.restartshop.cz), dobročinný obchod s darovaným zbožím na podporu služeb pro mládež v Biskupské ulici v srdci Prahy, který bude provozovat tréninková pracovní místa pro mladé lidi.

Městská hra - VENKOVAN

Máme tu alternativu jak se zabavit v ulicích města. Už jsme se tu zmiňovali o geocachingu a pokračujeme další městskou hrou zvanou venkOvan, která by se vám mohla líbit.

 

Závod 5BV

Pokud někde zaslechneš větu „Chystám se na pět bé vé.“, tak věř, že tohle je pro některé lidi ojedinělý zážitek, na který se těší a připravují třeba i celý rok… a 5BV 2013 je už minulostí.   

Nízkoprahové kluby tě zvou

Toto ale letí, dnes jsou to 3 týdny, co začal školní rok...

Možná, že patříš mezi ty, kteří v těchto dnech řeší, co budou všechno dělat odpoledne po skončení školy. Možnosti jsou různé... 

Co? Sejří?

Již brzy proběhne na jdidoklubu.cz nové soutěž.

Co dělat o prázdninách...

Prázdniny jsou na začátku a bylo by škoda nevyužít volný čas k aktivitám, které pobaví a zaženou nudu. Spousta volného času dává možnosti naučit se taky něco nového… 

ENERGY DRINK (s dotazníkem)

Snad každý mladý člověk ví, jak chutná energetický nápoj - energy drink. Ale co o tomto oblíbeném druhu nápoje vlastně víme? Některé informace se můžeš dozvědět z článku a navíc si svoje znalosti můžeš ověřit v mini dotazníku

Jam witch chrome

Pokud rád tvoříš nějakou hudbu anebo si chceš zkusit jam (improvizace) s jinými lidmi připojenými k netu, tak příležitost ti dává aplikace „Jam with chrome“… Na výběr máš 19 různých hudebních nástrojů a možnost nastavení, které umožní hrát i tomu, kdo teprve začíná. Dále se o této zajímavé aktivitě můžeš dozvědět více a třeba to bude něco, co si ti bude líbit… 

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.