YMCA už má 170 let!

YMCA už má 170 let!

 

 

 

YMCA je název největší světové mládežnické organizace, která letos oslaví 170. výročí svého působení. Pražské oslavy se uskuteční 5. 6. na Jungmannově náměstí a večer v Music baru Futurum na Smíchově.

YMCA?

Je to zkratka z anglického Young Men´s Christian Association – tedy Křesťanské sdružení mladých lidí. To však neznamená, že je jen pro mladé a jen pro křesťany. Věnuje se převážně mladým lidem, je však otevřená všem – bez rozdílu věku a vyznání. Dává prostor k zážitkům, setkávání, vzdělání, pomoci druhým, uskutečnění vlastních nápadů. Má mnoho tváří – záleží, kde a s jakými programy se právě seznámíte. Jedno má však společné – staví na pevných křesťanských hodnotách i na bohaté tradici YMCA u nás i ve světě.

170 let!?

Ano, skutečně je tomu tak. V roce 1844 se mladý obchodní příručí George Williams začal scházet s několika mladými lidmi a založil tak organizaci YMCA, kterou dnes nalezneme ve 119 zemích světa. Za tu dobu zaznamenala mnoho úspěchů doma i ve světě, z těch největších jmenujme alespoň vynalezení basketbalu nebo volejbalu, letní tábory, mateřská centra a další.
I v naší novodobé historii inspirativně reaguje na potřeby společnosti, škála činností YMCA je široká. 170 let neznamená jen existenci, ale zejména 170 let vývoje a obohacování.

Nabitý den oslav

Od dvou hodin odpoledne se na Jungmannově náměstí v Praze uskuteční akce s názvem „YMCA – 170 důvodů k oslavě“. Účastníci si budou moci mimo jiné vylézt na mobilní lezeckou stěnu, hodit si na basketbalový koš, posedět v teepee, prohlédnout si výrobky dětí z YMCA nebo si poslechnout pražský Ten Sing (specifická hudební aktivita YMCA) či kapelu Vasilův rubáš. Dozvíte se i o možnostech zapojit se do aktivit YMCA jako účastník, případně dobrovolník. Kolem páté hodiny odpolední bude tato happeningová akce končit, nicméně oslavy budou teprve v polovině.

Od půl osmé večer se rozjede v pražském Music baru Futurum „Koncert pro YMCA“, který zahájí nevšední hudební duet Vasilův rubáš, který tak potěší uši posluchačů už podruhé. Po nich nastoupí na pódium brněnští turbo-šansonoví hoši z kapely Poletíme? A na závěr pražští Christmas Brassband kteří nás budou bavit až do nočních hodin. Výtěžek ze vstupného půjde přímo na financování pobytu s ohroženými dětmi (potraviny, výtvarné a sportovní potřeby), který YMCA pořádá na začátku prázdnin.

Oslavy jsou také součástí celosvětové akce „World Challenge 2014“, organizované Světovou aliancí YMCA.

Všichni jste srdečně zváni!

5. 6. 2014

14.00–17.00 „YMCA – 170 důvodů k oslavě“, Jungmannovo náměstí, vstup zdarma

19.30–23.30 Koncert pro YMCA, Music Bar Futurum, vstup 150/100 Kč (ZTP, studenti, důchodci)

www.ymca.cz

 

 

 


Napište svůj názor

Psát reakce smí pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste zaregistrováni musíte se přihlásit.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.