City jam upozorní na předsudky k mladým

City jam upozorní na předsudky k mladým

 

Občanské sdružení Salinger pořádá skrze NZDM Modrý pomeranč již šestý ročník City Jamu s podtitulem „I mladí umí“. Akce tak upozorňuje na předsudky, které má společnost vůči mladé generaci. Odpoledne plné atrakcí, soutěží a vystoupení proběhne 9. 9. 2014 na veřejném hřišti v ulici Formánkova na Moravském Předměstí od 14.00 do 19.00 hodin.

City Jam už se pomalu stává tradiční akcí na Moravském Předměstí. „Letošní ročník jsme se rozhodli věnovat mládeži. Často je současná generace mladých označována jako líná, nevychovaná, bez zájmu. My s těmito tvrzeními nesouhlasíme a chceme veřejnosti ukázat, že i mezi teenagery jsou nadaní lidé, kteří se jen nepoflakují po sídlištích, ale věnují se smysluplné činnosti, která je baví, naplňuje a rozvíjí“ vysvětluje vedoucí NZDM Modrý pomeranč Jana Macková.

Program akce podporuje smysluplné trávení volného času na Moravském Předměstí a je zaměřen na široké spektrum návštěvníků. Rodiny s dětmi jistě ocení obří bublifuky, malování na obličej, atrakce z lanového parku a skákací hrad. Mladé nadchnou letošní novinky - ukázkové vystoupení parkouru a freerunningu nebo začínající hudební skupiny FiXi Band.

Během programu si bude možné také prohlédnout prostory Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Modrý pomeranč a seznámit se s činností a prací tohoto zařízení. Zároveň veřejnost může podpořit mladé lidi a toto zařízení darováním použitého zboží. To bude právě na City jamu vybíráno a dále předáno do Restartshopu, obchodu s darovaným zbožím v Praze, jenž podporuje nízkoprahová zařízení.


Napište svůj názor

Psát reakce smí pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste zaregistrováni musíte se přihlásit.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.