Otevíráme Restart Shop

Otevíráme Restart Shop

5. 5. 2014 otevře Česká asociace streetwork (ČAS) Restart Shop (www.restartshop.cz), dobročinný obchod s darovaným zbožím na podporu služeb pro mládež v Biskupské ulici v srdci Prahy, který bude provozovat tréninková pracovní místa pro mladé lidi. Nejen, že jim nabídne práci prodavače, ale zároveň bude rozvíjet jejich potenciál, protože o darované zboží, než přijde do prodejny, je třeba se dobře postarat - očistit a když je to možné poopravit, aby věci mohly restartovat k dalšímu životu.

Restart Shop vychází z modelu britských charity shops. Ty v západní Evropě fungují jako nástroj, kterým lidé mohou podporovat sociální služby. Náš obchod úzce spolupracuje s kluby pro mládež, které pomáhají teenagerům přežít mládí bez úhony a ve zdraví. Sociální služby známé jako nízkoprahové zařízení pro děti a mládež (dál NDZM) jim poskytují smysluplné trávení času, poradenství v těžkých situacích, reflexi vztahů v rodině, škole, s kamarády.

Restart, jak jsme obchod nazvali, znamená nový začátek, který někdy mladí lidé potřebují, aby se jim začalo dařit. Práce je přeci přirozenou potřebou člověka, díky které dosahuje naplnění, seberealizace a formuje ho.

Obchod vznikl díky dánské nadaci The Velux Foundations, která neobvykle rozsáhlý projekt financuje a také ve spolupráci s Městskou částí Prahy 1, která pronajala nebytové prostory v Biskupské ulici. Článek o tom si můžete přečíst zde (pdf, str. 11).

Budeme moc rádi, když nám pomůžete a darujete nepotřebné věci ze svých šatníků, kredencí, skříní nebo i dílen. Můžete dokonce uspořádat sbírku u Vás v práci, domě, baru nebo spolku, je to docela zábavná záležitost. Pokud se chcete zapojit, kontaktujte Lenku Bryscejnovou, na mailu lenka@restartshop.cz nebo na telefonu 774 435 709 nebo se na Vás budeme těšit v Biskupské 1.

Leták ke stažení (pdf)


Napište svůj názor

Psát reakce smí pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste zaregistrováni musíte se přihlásit.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.