Zajímavosti

Radši než na telefon dívej se na cestu!

Kráčejíc z práce domů, přečetl jsem si na mobilu článek o tom, jaké negativní následky má čtení na mobilním telefonu...

Čeká Tě reparát? Zkus online doučování a uč se třeba i na dovolené

Jestli se průběh druhého pololetí nevyvíjel úplně podle Tvých představ (nebo představ učitelů) a čeká Tě srpnové přezkoušení, které rozhodne o Tvém postupu do dalšího ročníku, nejspíš se na prázdniny dvakrát netěšíš. Je ale možnost, jak se na reparát připravit a přitom se nepřipravit o všechny prázdninové radovánky. Stačí k tomu internetové připojení a silná vůle.

Tričko za 60 korun?

Kolik peněz dáváš za oblečení? Tušíš, kolik z toho dostanou jeho výrobci? Mrkni na zajímavé video.

Utubering 27.6. 2015 je pro mladou generaci

Na sobotu 27.6. 2015 je připraven pro mladou generaci festival Utubering , který jinde na světě neexistuje. Od 15.4.2015 je možné objednat volné vstupenky na tento jedinečný open air festival, který proběhne v Praze - Letňanech. 

Pomáhat zvládne každý

Na to, aby člověk udělal velkou věc, nepotřebuje mít ani peníze ani vlivné kontakty, dokonce ani věk nehraje roli. Když chce člověk udělat něco opravdu velkého, stačí jedno - velká a dobrá vůle.

Jaké to je řídit metro?

Přál sis někdy řídit metro? Podívej se, jaké to je!

Tak trochu jiný survival

Když se díváme v televizi na všelijaké survivalové soutěže či dokumenty, člověk se musí sám sebe ptát, jestli ty pořady mají ambice, aby někdo vůbec věřil v jejich opravdovost. Ostatně, kdo si chce vyzkoušet, co všechno se ve skutečnosti může stát, může se přihlásit do jednoho z mnoha survivalových kurzů. A pak tu jsou ještě survivalové soutěže pro ty, kteří bojují o přežití v rámci své profese tak nějak pořád. A to už je úplně jiná liga.

Bacha na pyro!

Blíží se konec roku a s ním i neodmyslitelné šílenství ohledně odpalování všeho, co má v sobě aspoň špetku střelného prachu. Jak si ale zábavnou pyrotechniku užít tak, aby ses nestal dalším nositelem Darwinovy ceny pro lidi, co svůj genetický vzorek z evoluce vyřadili co možná nejhloupějším způsobem? Stačí dodržet pár jednoduchých pravidel.

Pole dance

Když se řekne pojem tancování u tyče, většina lidí si představí záběry z filmů, kde oplzlí padesátníci strkají striptérkám dolarové bankovky za spodní prádlo. Ovšem pole dancing zdaleka není jen pro striptérky v nočních podnicích. Jedná se o zábavné a efektivní cvičení, které ženám nejen zlepšuje fyzičku, ale i jejich duševní zdraví.

Co je to ten halovén?

Dnes jsme na rodinné procházce potkali staršího pána se svojí dospělou dcerou, který hořekoval: „Co to je za novoty tady všude, ten halovén?“ Dcera se mu snažila vysvětlit, že se neříká halovén, nýbrž ‚helouín,‘ ale pán se nedal: „Píše se to halloween, tak to čtu halovén…“

No a co to tedy vlastně je Halloween a kde se tu vzal?

Kluci v kuklách

I když vypadají jako Křemílek a Vochomůrka, jde o velmi nebezpečné lidi. Dodnes existující militantní násilnické hnutí má za sebou temnou historii.

Pivo v lahvích, plechu, potrubí...

Vodovod, plynovod, ropovod, to známe všichni. Ale pivovod? To je snad jenom ve vtipech, ne? Jo, a taky v belgických Bruggách.

Nízkoprahový klub je již i na Sibiři

Dne 9. 9. 2014 jsme otevřeli nový klub NZDM YMCA Sibiř. Nachází se, jak název napovídá na Sibiři (české), přesněji ve Voticích. Den otevření byl ve stejný termín, kdy mělo město Votice naplánované Dny prevence. Dopoledne se tedy v klubu vystřídaly všechny děti ze zdejších škol i se svými učiteli na prohlídce.

Nízkoprahové kluby se na jeden týden otevřou veřejnosti

V týdnu od 22. do 28. září 2014 proběhnou ve 46 městech České republiky dny otevřených dveří, divadelní představení, koncerty a festivaly s cílem představit české veřejnosti činnost nízkoprahových zařízení pro děti a mládež. Cílem této akce je upozornit na práci a význam těchto zařízení, kam mohou děti po škole přijít trávit volný čas nebo řešit problémy bez jakýchkoli registrací, či poplatků. Týden nízkoprahových klubů již poosmé pořádá Česká asociace streetwork a 69 nízkoprahových klubů pro děti a mládež z celé republiky.

Evropský týden mobility 16.9. – 22.9. 2014

Evropský týden mobility 2014 začíná právě tento týden a proběhne od úterý 16.9. do úterý 22.9. 2014.

 Tato akce je vlastně Evropská kampaň na podporu ekologicky šetrných způsobů dopravy. A tak i v ČR v těchto dnech probíhají na toto téma programy ve více městech.

VODA - fotosoutěž ČD o ceny

Čas od času se objeví nějaká ta fotosouutěž pro amatérské fotografy a některé z nich jsou docela fajn. Nevím nakolik jsi fanda do focení ani jestli se takových soutěží účastníš, každopádně zkusit to nemusí být vůbec na škodu.

První takovou soutěž, která už probíhá realizují České dráhy, tady je:

PF 2014

Prožijte si krásného Silvestra a mějte pohodový vstup do nového roku 2014

„Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš.“

Obrázkem s tímto mottem z nádherného filmu Forrest Gump přejeme, aby ochutnávání toho, co  život přinese, bylo po celý příští rok co nejvíce příjemné.

tým portálu Jdidoklubu.cz  

 

 

10.12. je den...

10.12. je den, ve kterém se od roku 1901 předává Nobelova cena...

Nobelova cena je ocenění každoročně udělované za zásadní vědecký výzkum, technické objevy či za přínos lidské společnosti. Uděluje se v oborech: fyzikachemiefyziologie nebo lékařstvíliteratura a mír.

 Halloween x Dušičky

Přelom měsíce října a listopadu je ve znamení Halloweenu a Dušiček. To, že se v těchto dnech něco děje jde poznat - v obchodech, v médiích, mezi lidmi…  

Závod 5BV

Pokud někde zaslechneš větu „Chystám se na pět bé vé.“, tak věř, že tohle je pro některé lidi ojedinělý zážitek, na který se těší a připravují třeba i celý rok… a 5BV 2013 je už minulostí.   

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.