Zajímavosti

Naším partnerem je Dobrá firma

Naším partnerem je Dobrá firma

Partner portálu jdidoklubu.cz, firma Bohemia Energy, je jedním ze tří finalistů v kategorii Dobrá firma v Ceně Via Bona.

Cenu Via Bona pořádá Nadace Via a je oceněním inspirativních nápadů dárcovství a dobročinnosti. Kategorie Dobrá firma je pak určena pro komerční společnosti, které se rozhodly částí vydělaných peněz podpořit organizace, které pomáhají lidem. Zda náš partner dosáhne až na zlatý stupínek této ceny, to se dozvíme na slavnostním vyhlášení 19. října.

Hlasovat však můžeš i Ty! Na stránkách Nadace Via můžeš hlasovat pro jeden z patnácti příběhů, který si podle Tebe Cenu veřejnosti zaslouží. Není to nic složitého, stačí zatrhnout svého favorita a potvrdit hlasování uvedením své e-mailové adresy. Hlasovat můžeš do 7. října

Už zase chce šťávu?!

Tu situaci nejspíš známe všichni - ráno vyndám telefon z nabíječky, dopoledne baterka hlásí příjemných 90%, ale než odpoledne doběhnu domů, už řve o další příděl šťávy. A my si naštvaně říkáme, že to tak dřív nebylo, když byl mobil nový. Nebylo. A my si teď řekneme, co dělat, aby kapacita baterky vydržela co nejdéle jako nová.

Na stříbrném podnose

Všude se setkáváme s tím, že někdo se narodí "dobře" a jiný si svoji cestu životem musí tvrdě vyšlapávat. Nemůžeme za to kým a do jaké rodiny se narodíme. Komiks od autora Tobyho Morrise vypráví příběh dvou lidí, jejichž cesty jsou naprosto rozdílné. Přestože jak Richard, tak Pavlína měli milující rodiče, kteří pro ně chtěli jen to nejlepší, jejich šance v životě na úspěch nebyly rovné. Čím to je? Než někoho odsoudíš, že je zkrátka hloupý nebo líný, zamysli se. Jaký život bys žil ty, kdybys byl na jeho místě?

Jaký bude český kodiak?

Článků pro petrolheady na těchto stránkách moc nenajdeme, popravdě tu asi nebude jediný, který by se věnoval autům a motorismu jinak, než po stránce bezpečnosti silničního provozu. Ale první ryze české SUV, které má přijít na trh, si snad zaslouží výjimku.

Mladí lidé mění svět k lepšímu

Znáš někoho ve svém okolí, kdo pomohl proměnit místo, ve kterém žije, k lepšímu? Třeba skupinu dětí, které pod vedením učitele/ky dělají něco pro své okolí? Gratias tibi je cena neziskové  organizace Člověk v tísni za občanskou aktivitu mladých lidí, kteří pozitivně ovlivňují život ve společnosti. Seznamte se s letošními laureáty.

Než půjdeš na pomlázku...

Velikonoce jsou tak trošku zvláštní svátky. Každý rok jsou v jiném termínu, sváteční den je netypicky v pondělí, za naše zvyky si o nás na Západě myslí, že jsme barbaři sotva vylezlí z jeskyní, mají to být svátky jara, přestože se dá ještě lyžovat a i když má jít o křesťanské svátky, kolem sebe vidíme tak akorát vajíčka, mrskání holek pomlázkami a hektolitry alkoholu. Jak to jde všechno dohromady?

Jsi to, co jíš vol. I - Junk food

Jste to, co jíte, tvrdí Kateřina Cajthamlová ve stejnojmenném pořadu, kde lidem probírá lednici a vyhazuje jim jídlo. A existuje člověk, který se toto tvrzení rozhodl dokázat všem. Ve svém experimentu se sám sobě stal pokusným králíkem a ještě o tom natočil dokument.

Jediný svého druhu aneb červená kniha ohrožených řemesel

Poptávka po řemeslech zažívá velký boom - každý druhý by rád domácí pečivo nebo uzeniny, ručně šité šaty, řemeslný nábytek nebo mistrně vybroušený šperk od zlatníka. Ale má u nás tyto věci kdo vyrábět?

Bravo: Končíme. Jsou časopisy přežitek?

Legendární čtrnáctideník Bravo v Čechách vychází od roku 1991, dnes se však již jeho tištěná forma nevyplácí, píše Mediaguru.cz. Po čtvrt století tak skončil druhý nejčtenější časopis pro děti a mládež v České republice.

Zdravotní sestrou na záchrance

Blíží se konec roku a s ním spojené bujaré oslavy roku nového. Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s mojí mámou, která více než dvacet let jezdí s rychlou záchrannou službou ve středočeském kraji. Povídaly jsme si o její práci záchranáře, a také o Silvestru z pohledu zdravotníka. 

Půjdem spolu do Betléma?

Také doma na Vánoce stavíte Betlém? Ježíšek v jesličkách, Marie, Josef, tři králové, pastýři a zvířátka, prostě vánoční idylka. Jaký má tento zvyk historický základ? A jak by to vypadalo, kdyby se Ježíš narodil dnes?

Dáme energeťák?

Energy drinky se těší velké popularitě mezi dospívajícími a stále častěji je popíjejí i malé děti. Obaly i jejich obsah mají zářivé lákavé barvičky a slibují dodat energii tak mocnou, až to vypadá, že v plechovce se ukrývá nějaký nadpozemský super zážitek. Tolik reklama. Ale jak je to doopravdy?

AKCE!

Když se řekne "vzdělávací koncert" nebo "akce pro školy," většina z nás si asi vybaví den relativního volna, avšak vykoupený děsivou nudou u přednášek o bezpečnosti na ulicích, které člověk šlyšel už padesátkrát. Něco zcela jiného však můžeš čekat u projektu The Action New Generation.

Postapo hra na schovku

Podle zpráv se zdá, že poslední dobou začíná být opět v módě připravovat se na konec světa - miliardáři si staví luxusní podzemní kryty s bazény a kinosály, někteří lidé si připravují budují zásobárny potravin a všeho potřebného pro případ, že společnost naráz přestane fungovat. Nemyslím si, že by nám hrozila apokalypsa - Mayský kalendář jsme přežili a sektářské předpovědi o konci světa až žalostně často nevychází - ale přesto není od věci vědět, kam se vrtnout, když se něco semele. Víš, že existují kryty i pro normální smrtelníky? K čemu slouží a jak se do nich dostat?

DIV

DIV

Tuhle hru možná budeš znát z televize. A jestli Tě odradilo, že je na stránkách dětského televizního programu, pak jí klidně dej šanci, ať je Ti deset nebo osmnáct, protože je FAKT DOBRÁ!

Co je dobré vědět o menstruaci - 1. část

Před sto lety se tomu říkalo čmýra. Dnes teta Irma aka teta z Červeného Kostelce, jahodové dny, cyklus, perioda, měsíčky, menzes, krámy, nebo prostě „to“. Řeč je samozřejmě o menstruaci, normálním tělesném procesu, který se v ženském těle měsíc co měsíc opakuje. A přesto je obrovským tabu.

Kam se balíš? Nevím, jen tak - pro sichr.

"Chipsy, péespéčko, cola, bluetooth repráky a capu s rovným kšiltem - fajn, mám sbaleno!" Když občas ve zprávách vidím záběry z evakuace kvůli povodním, požárům, úniku toxických látek atd., nestačím se divit, co někteří lidé považují za ideální náplň svého evakuačního zavazadla. Schválně, co by sis tam dal/a Ty?

Bohemia Energy prodloužila spolupráci s ČAS

Společnost Bohemia Energy, největší alternativní dodavatel elektřiny a plynu v České republice, prodloužila od září letošního roku spolupráci s Českou asociací streetwork o další dva roky. Až do druhé poloviny roku 2017 tak bude hlavním partnerem unikátní platformy Streetwork online (www.jdidoklubu.cz), která pomáhá dětem v ohrožení prostřednictvím internetu. Bohemia Energy podpoří projekt částkou téměř 2,4 milionu korun.

Používej hlavu - argumentuj rozumně!

Svět kolem nás je dost složitý. Často natolik složitý, že si nedokážeme o daném problému udělat vlastní mínění. V takových případech prostě převezmeme takový postoj nebo názor, jaký považujeme v té nepřeberné nabídce za nejsprávnější nebo je nám nejsympatičtější. Některé názory a řešení se nám líbí proto, že jsou jednoduchá a pochopitelná. Ale na to pozor - leckdy se stačí podívat jen z trošku jiného úhlu a zjistíme, že ta řešení nefungují a názory zní hloupě. Stejně jako na obrázcích v uvedeném odkazu znějí hloupě hlášky, které dnes a denně slýcháváme na adresu uprchlíků. A přitom ta situace není úplně nepodobná.

Přemýšlej, než převezmeš něčí názory, a použij hlavu, než je začneš hlásat a propagovat. Nikdo přece nechceme vypadat hloupě :)

Na letních festivalech

S končícími se prázdninami ubylo i letních festivalů. Je to tak, že i na takových akcích se mohou lidi dovědět o existenci a nabídce portálu JDI DO KLUBU. Totiž snažíme se šířit informace nejen po internetu, ale taky na veřejnosti - nejlépe přímo tam, kde se mladí lidé vyskytují, třeba na letních festivalech…

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.