Zajímavosti

Cestovka pro plyšáky

Jeden ze zajímavých nápadů, který vznikl v České republice bylo založení cestovní kanceláře pro plyšáky. Tento nápad zaujal před léty členy poroty televizní soutěže natolik, že se rozhodli jeho realizaci podpořit svými financemi. Více o fungování této cestovky se můžeš dovědět z následujícího textu a odkazů.

JARMARA  Járy Cimrmana

Nový článek věnuji univerzálnímu českému géniovi, kterým je bezpochyby Jára Cimrman. Pokud tě taky oslovil jeho život a jeho geniální tvorba, tak více se třeba dovíš z Jarmary, na kterou odkazuji níže a příště taky z dalších příspěvků.

Férofka

Fair trade

je značka, kterou už mnozí z Vás určitě znají. U nás se prodává např. v obchůdcích "Na Zemi" v DMku nebo v jiných vybraných prodejnách a přes internet. Jde většinou o kávu, kakao, čokolády, koření, košíky a jiné orientální zboží. Při nákupu těchto výrobků si určitě povšimnete dražší ceny, často však člověk pokrčí rameny a řekne si: "No co, jde to na dobrou věc, tak jim přispěju." Jenže vyšší cena nemusí být vždy danná jen dobročinností výrobku - u Fair trade je cena danná především kvalitou. Neodvažuji se zde srovnávat Euroshopper mléčnou s Mascao mléčnou, Nescafé s Africafe, Pickwick ranní s Kilimanjarem nebo Fidorku s Fairretou, ale okuste sami a zjistíte, že u Fair traide je kvalita velmi vysoko. Cenově jsou pak výrobký úměrné - férofka - FT.

 

My pracujeme

Už jste slyšeli? A viděli?

V čem jsou Češi nejlepší?

11 věcí, ve kterých jsme opravdovými přeborníky a další zajímavé odkazy.

HardBass

Už jsi slyšel o HardBass? Už tančili i u tebe ve městě? Říkáš si: O co sakra jde? Tak tady je pár informací a tipů kde se dozvědět víc.

Graffiti

Co mají společného graffiti a nízkoprahy?

Skateboarding v ČR

Článek o historii českého skateboardingu, převzatý ze stránek http://www.caskate.cz/

Zkratky vládnou

V dnešní době, kdy rychlá komunikace prostřednictvím textových zpráv, krátkých mejlů nebo s využitím různých chatů vyžaduje znalost zkratek, které vám zaručeně umožní ušetřit místo, peníze i čas a na druhou stranu umožní vyjádřit přesně to, co jste chtěli říct, je dobré mít po ruce nějaký slovníček.

Studenti mohou jezdit na zlevněné jízdné i o prázdninách

Studenti mohou jezdit za zlevněné jízdné i o prázdninách. Celkem 18 autobusových dopravců z celé ČR jim dá slevu až 25 procent, pokud se prokážou mezinárodní studentskou kartou ISIC (International Student Identity Card).

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.