Drogy

Fakta o alkoholu za volantem

Alkohol za volant nepatří, to víme všichni. Víme, že je to riskantní, protizákonné, a že nám hrozí nehoda, pokuta či ztráta řidičáku. Přestože to víme, více než polovina mladých řidičů v Evropě podle svých slov řídila pod vlivem alkoholu, nebo alespoň viděla usednout za volant opilé kamarády. Většina z nich si myslí, že řízení měli plně pod kontrolou. Vyplývá to z průzkumu Ford Motor Company, který v rámci osvěty nechal vyrobit opileckou kombinézu, pomocí níž chce mladým lidem přiblížit, jak se řídí v opilosti. Alkohol za volantem je totiž fakt velký problém – nejen opilého řidiče, ale všech, kdo mu přijdou do cesty.

Vapuješ? Víš, jak je to s (ne)bezpečností e-cigaret?

Vidíme na ně reklamy, tváří se jako hrozně sexy, cool, dokonce i zdravá věc. Řeč je o elektronických cigaretách, dýmkách, krabičkách a dalších zařízeních, které vznikly jako "zdravější" náhražka kouření klasických cigaret. Jenže jak to s tou škodlivostí/prospěšností je? Říkají nám prodejci pravdu? Můžeš si o tom přečíst v zajímavém článku, který vydal královéhradecký PROSTOR PRO.

Démon alkohol

Co všechno alkohol způsobuje? Co se může dít, když to s pitím přeženeme? A jak se pozná závislost na alkoholu? Na tyto otázky se pokusíme odpovědět v následujícím článku o odvrácené straně pití.

Na školách sněží?

'Na Homolce pořád sněží,' zní slavná věta z deníku nechvalně známého exředitele jedné pražské nemocnice. Testy na školách v severomoravské Orlové prokázaly, že tam taky dost sněží. Ne, že by tam byly zrovna ideální podmínky pro lyžování, tím 'sněhem' se myslí bílá mikrokrystalická droga, v případě školáků pervitin. A toho se u testovaných deváťáků zjistilo víc než dost!

Virus HIV měl u nás loni největší nárůst za posledních 30 let!

Lékaři potvrzují znepokojivou tendenci - v posledních letech se počet nových výskytů viru HIV u nás rok od roku zvyšuje a nárůst se zrychluje. Proč tomu tak je a kdo je nejvíce ohrožen?

Dobrý sluha, ale zlý pán

Internet a technologie jsou super věc a neskutečným způsobem usnadnili a zrychlili komunikaci mezi lidmi po celém světě. Navíc je to bezedná studnice informací! Rodiče mnohdy nerozumí tomu, co mladí na počítačích a mobilech pořád dělají, jenže čas prostě nezastavíš a dnešní zábava je jiná, než před dvaceti lety. Na druhou stranu, ruku na srdce – někdy nám může internet tak trochu přerůst přes hlavu. Jak to poznám? A může být člověk na internetu závislý?

Revolution train - protidrogový vlak

V leckterém vlaku můžeš zažít něco, co se Ti vryje do paměti - binec a špína, když jsi zrovna v gala ohozu, půlhodinové zpoždění, když právě spěcháš, hlučná parta vodáků, když se potřebuješ v tichu učit na zkoušku... S drogami a následky jejich užívání se však (doufám) setkáš jen v Protidrogovém vlaku.

To za nás fakt nebylo...

Nízkoprah PVC Blansko, respektive jeho návštěvníci, v hlavní roli zajímavého filmu. Chceš vědět o čem je? Mrkni se na článek nebo přímo na video.

Zdravější hulení?

Víš, co je to vaporizér? K čemu se používají uhlíkové filtry? Nebo jaký je rozdíl mezi klasickými a nebělenými papírky? A existuje způsob, jak inhalovat trávu šetrněji než jejím spalováním? Odpovědi najdete v časopise Masakr!

PROGRESSIVE oslavila 10 let fungovaní

Organizace PROGRESSIVE má za sebou výročí desetiletého fungování. Svoji činnost zahájila již v roce 2003, terénní program byl oficiálně zahájen 1. 4. 2004. Ačkoliv se nyní organizace zaměřuje především na drogové služby, nebylo tomu tak vždy. Ve své historii fungoval pod občanským sdružením nízkoprahový klub pro děti E.X.I.T., který jste mohli najít na Praze 5 a na Praze 13. V současnosti PROGRESSIVE zaměřuje pozornost na děti prostřednictvím specifických primárních prevencí (SPP) na ZŠ.

Jak drogy mění lidi

Nejen při svoji práci se občas potkám s lidmi, kteří jsou uživateli návykových látek. Někteří z nic jsou dlouhodobí uživtelé různých drog a mnozí z nich vypadají po čase poněkud sešle. Myslím si, že si moc neuvědomují, jak moc mohou drogy změnit podobu člověka. To, jak drogy dokážou proměnit vzhled lidí i za krátké období se dá vidět na internetu - můžeš kouknout na odkazy níže, ale pozor je to drsné…  

 

Češi začínají kouřit už na základce Češi nejčastěji začínají kouřit už mezi čtrnáctými a patnáctými narozeninami. Věk při první cigaretě se tak dál snižuje. Celkem je mezi Čechy čtvrtina kuřáků. Současně přibývá lidí, kteří jsou pro nekuřácké restaurace, je jich už 78 procent.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace