Aktivity nejen na ulici

Co Tě sejří?

No vážně! Co Tě štve? Co Ti vadí? Co Ti chybí? Určitě se toho najde spousta. A teď máš možnost s tím něco udělat! Vykašli se na sbírání víček a udělej něco opravdu užitečného, co někomu pomůže. Vlastní hlavou, vlastníma rukama, ale za naše peníze.

DOBRO-DRUZI zase vyrážejí do akce! Patříš mezi ně?

I letos vyhlašuje Nadace Via a její partneři program DOBRO-DRUZI na podporu mladých lidí, kteří pomáhají někomu ve svém okolí. Co musí takový dobrodruh splňovat? Jak se do programu přihlásit? Komu všemu je možné pomáhat? To všechno se dozvíš v tiskové zprávě Nadace Via.

'Umění spolupráce' je tématem letošního ročníku festivalu Jeden svět

"Zdá se, jako by dnešní společnost ztrácela tolik potřebnou schopnost spolupracovat," tvrdí pořadatelé festivalu Jeden svět. Indícií je pro to spousta - neochota evropských zemí spolupracovat při řešení migrační krize, posilování extremistických a populistických politických proudů, záplava nenávistných a falešných zpráv na sociálních sítích... Všechny tyto jevy mají za následek strach z jinakosti, izolovanost, nesnášenlivost. Proti tomu chce festival postavit pozitivně vyjádřené heslo, které odkazuje na základní schopnost lidstva, bez které by nebyl možný jeho vývoj - umění spolupráce.

CTS: Poběžovice IV - Máme hotovo!

V Poběžovicích hlásí: Máme hotovo!!! Zatímco většina ostatních mladých lidí trávila léto u vody, na fesťácích a podobných kratochvílích, parta nadšenců z klubu Uličník využila každou volnou chvilku, aby přes prázdniny změnili místní ošuntělý autobusák k nepoznání. O tom, že tohle snažení mělo cenu, se můžeš přesvědčit v tomto videu.

CTS: Rumburk

Ne vždycky jde všechno tak, jak by si člověk představoval. Někdy mu nepřeje štěstí, jindy ho brzdí nečekané komplikace, mnohdy ho zařízne vyšší moc. Ale vlastností opravdového hrdiny je, že se nenechá rozházet a dotáhne svoje dílo do konce navzdory nepřízni osudu. A přesně takové hrdiny máme v rumburském klubu Zavináč! Přestože nebylo vše tak, jak si naplánovali, nezalekli se a pustili se do práce. Za to jim patří palec nahoru!

CTS: Tribuna Prachatice II

Prachatičtí se v průběhu léta snažili trochu oživit místní tribunu a přilehlý "buzerplac." Jak se jim práce daří? Na co všechno může člověk při úklidu narazit? A kdo je to Myšák Marlboro? Odpovědi hledej ve videu! :)

Poběžovice jsou docela malé městečko, docela na západě Čech. A v těch Poběžovicích měli ještě před prázdninami docela hnusný autobusák. Což se ovšem nelíbilo místní omladině, která se rozhodla s tím něco udělat. Jak se jí to povedlo, to uvidíte ve videu.

Hurá na prázdniny! …ale radši ne po hlavě

V posledních měsících jsme se tu hodně zabývali bezpečností na internetu – zkoumali jsme každé zákoutí sítě a nenechali jsme na ní jedinou nitku (nebo spíš optický kabel) suchou. Ale s tím je teď konec! Ne, že by nebylo o čem psát dál, ale je léto, blíží se prázdniny a tak je na čase zvednout se od počítače a vyrazit ven, tak hurá na prázdniny!

Hurá na prázdniny! …ale radši ne po hlavě

V posledních měsících jsme se tu hodně zabývali bezpečností na internetu – zkoumali jsme každé zákoutí sítě a nenechali jsme na ní jedinou nitku (nebo spíš optický kabel) suchou. Ale s tím je teď konec! Ne, že by nebylo o čem psát dál, ale je léto, blíží se prázdniny a tak je na čase zvednout se od počítače a vyrazit ven, tak hurá na prázdniny!

Graffiti Street Jam v Hradci Králové

V pořadí již 10. ročník Graffiti Street Jam uspořádá v úterý 14. června od 14 do 19 hodin na Ulrichově náměstí královéhradecká nezisková společnost PROSTOR PRO. Na místě bude možnost si zapůjčit spreje a potkat se s profesionálními graffiťáky. Bohatý doprovodný program slibuje spoustu zábavy - vedle rapových či hiphopových vystoupení jsou připraveny workshopy, parkour, freeruning nebo exhibice na skatu. Zájemci si budou moci dokonce na místě zapůjčit a vyzkoušet koloběžky, longboardy a skaty.

Jak jste si užívali Mezi Ploty

Festival Mezi Ploty právě skončil a snažili jsme se, abychom z něj zachytili každičký moment. Podívej se na fotogalerii, jak jsme (a hlavně jak jste) si to užili :)

Další ročník projektu 'Co Tě sejří' je tady!

Rok se s rokem sešel a nadešel čas dalšího ročníku projektu 'Co Tě sejří'! Určitě kolem sebe vidíš spoustu věcí, které by potřebovaly vylepšit, zkrášlit, vybudovat. Je na Tobě, jestli chceš opravit hřiště, vybudovat venkovní posilku nebo třeba uklidit špinavou ulici. Když se rozhodneš pustit se do práce, podpoříme Tě!

Týden sportu zdarma 2015

Kdo si chce vyčistit černé svědomí z vánočního obžerství, spálit kalorie načerpané tunami cukroví, řízků a salátu, a možná i vyzkoušet, zda jeho zamýšlené novoroční předsevzetí má šanci na úspěch, může využít týdne volna mezi svátky k pohybu a sportování. A pokud navíc bydlí v Praze či blízkém okolí, má možnost využít nabídky více než 70 sportovišť zcela zdarma!

SK8 závody na Garáži

Tradiční sk8 závody o super ceny na mini U rampě se uskuteční ve středu 16. prosince od 16h v Praze - Modřanech.

Tady nízkoprahy 7 - Mikuláš!

Přijď si užít nízkoprahového Mikuláše! Živá hudba, turnaj ve fotbálku, XBox Kinect, parkour, airbrush tattoo a spousta dalších lákadel! 
...a samozřejmě mikulášská nadílka pro hodný i zlobivý kluky a holky.

KyberFEST

 

Internet je světem zábavy, otevírá netušené možnosti komunikace mezi mladými i starými a je podloubím pro skvělé projekty. Navštiv KyberFEST – Multižánrový festival (nejen) o bezpečném internetu pořádaný Národním centrem bezpečnějšího internetu ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy.

Výsledky soutěže o sexu!

Naše soutěž o sexu konečně zná své vítěze! A nejen to. Máme pro Vás i velice zajímavou statistiku z našich odpovědí!

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.