Zajímavosti

PRVNÍ POMOC při bezvědomí

V minulé článku se mohl/a dozvědět něco o tom, jak se zachovat, když někdo krvácí a jsi svědkem něčího úrazu. Dnes se dozvíš něco o tom, jak se zachovat, když uvidíš někoho, kdo je v bezvědomí.

Jsme ochotní ubližovat druhým? – Milgramův experiment

Každý normální člověk se na hrůzy jako holokaust kouká s odporem. Jak mohl nějaký člověk vůbec něco takového udělat? To byli všichni sadisti? Nebo jenom poslouchali rozkazy? To se snažil zjistit Stanley Milgram v jednom z nejslavnějších experimentů všech dob.

Evoluce důvěry

Zahrát si hru a u toho pochopit, jak funguje důvěra mezi lidmi? To chceš!

Čerpání nových informací zadarmo!

Určitě každý z vás ví, co to ten podcast je. A pokud ne, tak nevadí. Čti dál a dozvíš se to. Podcast je něco jako seriál, který můžeš poslouchat online a zdarma. Dal by se přirovnat k rádiu, je tam ale rozdíl ten, že u podcastu si vybíráš jen ty, jaký obsah budeš poslouchat. Vychází většinou pravidelně, a to buď 1krát  týdně či 1krát měsíčně.

Hraní deskovek ONLINE

Hraješ rád deskovky, ale nemáš během pandemie s kým? Zkus Board Game Arénu!

Dvě party hráčů si hází basketbalovým míčem. Dokážeš spočítat, kolikrát si míčem hodí hráči v bílém?

TIME MANAGMENT – efektivní nástroj nebo moderní fráze?

Na dovednost time managmentu je v posledních letech kladen čím dál větší důraz. Je všechna ta chvála a pozornost zasloužená, nebo se jedná o další prázdnou frázi, za kterou se nic moc neskrývá?

Zákon a bitky - Co ti u soudu nepomůže.

Minule jsme si řekli, jak je to s polehčujícími okolnostmi. Dnes se na problém podíváme z druhé strany. Jedná se o „přitěžující okolnosti“.

To nevymyslíš - 2 roky za zapalovač

Jirka popíjel s kamarády v jedné hospodě. Když vyšel ven, aby si zapálil cigaretu, zjistil, že nemá oheň. Pak uviděl chlápka se zapalovačem. Jenže… on mu jej nechtěl půjčit.

Skrývají Velikonoce naději?

Nemocnice praskají ve švech. Televize je plná zpráv o neutichající pandemii a tvrdých lockdownech. A do toho nás za pár dní čekají Velikonoce. Představa distanční pomlázky a zpívání koledy v respirátoru asi nikoho moc netěší. Není tedy lepší Velikonoce pro tentokrát vynechat? Anebo má velikonoční příběh poselství přesně do těchto časů?

Každoroční cestování časem

Každý rok si všichni zažijeme takové malé sci-fi. V březnu se společně vydáme o hodinu do budoucnosti a v říjnu se zase vrátíme zpět. Kde to ale vzniklo? A jak dlouho bude ještě tenhle Interstellar trvat?

To nevymyslíš -

Venca (jméno bylo pozměněno) popíjel v noci s dvěma kamarády v parku v blízkosti staveniště. Chvíli normálně zevlili a pak si všimli velkých strojů na staveništi. Co se takhle projet?

RestartShop

Už jsi slyšel/a o projektu Restart Shop? Pokud ne, tak Ti ho v dnešním článku představíme.

„Všechny nové začátky spojuje odvaha. Ne každému se v životě dařilo; někdo měl horší start, jiný ztratil kontrolu nad svým dospělým životem. A takoví, kteří sebrali odvahu ke změně, dostávají jako zaměstnanci Restart Shopu druhou a někdy i třetí životní šanci“.

Rosťa (jméno pozměněno) šel normálně ze školy jako každý den. Z ničeho nic ale potká svého mladšího bratrance. Ten brečí a stěžuje si, že ho zbyl jeden kluk kousek odtud. Rosťa na nic nečeká a vyráží bratrance pomstít.

Halucinogeny – lysohlávky a LSD

Halucinogeny jsou látky, které mají schopnost změny vědomí a vnímání. O dvou nejčastějších halucinogenech si můžeš přečíst v dnešním článku – lysohlávky a LSD.

Marihuana, jaká jsou rizika a kde hledat pomoc ?

https://podaneruce.cz/sluzby/?_sft_temata=alkohol&_sft_typ=centra&_sft_skupiny=rodice,skoly,uzivatele&_sft_regiony=jizni-morava,olomoucky-kraj,zlinsky-kraj,afghanistan,praha,cele-ceskoMarihuana neboli tráva, mája, ganža, či zelí je nelegální droga, která patří mezi ty nejrozšířenější drogy tady u nás. Samotné cigaretě se říká joint, špek či brčko. V dnešním článku se dozvíš něco o rizicích užívání marihuany.

To nevymyslíš - Když seš tak poctivej, že se udáš sám

Filip (jméno je pozměněno) potřeboval peníze na novej počítač. Do práce se mu ale nechtělo. Našel si totiž jednodušší brigádku. Začal prodávat Trávu. Teda až do dne, kdy ho okradli…

To nevymyslíš - Z Lolka málem do vězení

Antony (jméno pozměněno) je mladej kluk na střední škole. Antony dostal ban v Lolku. Antony se rozhodl řešit to po svém. Za týden si pro něj jela zásahovka.

Dej bacha! Alkohol je zrádnej!

Minule jste se dočetli něco o kouření a teď nás čeká alkohol. Pokud je Ti méně než 18 let nebo i více, tak je článek určen pro každého. Nebudeme vám zakazovat nepít alkohol a říkat vám, jak moc je nezdraví. Ale stejně jako s každou důležitou věcí, je dobré vědět nějaké informace a být zodpovědní!

Bacha! Žena je jiná - pár rad pro chlapy II.

My chlapy máme jednu zajímavou vlastnost. Často předpokládáme, že ženy fungují podobně jako my. No ehm… pleteme se.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.