Sex

První hromadný chat je tu!

Již v pátek 27. 9. spouštíme revoluční novinku na našem webu - hromadný chat! Nenech si tuhle příležitost utéct a přijď si pokecat s pracovníky a ostatními návštěvníky webu na dané téma od 19 do 21 hodin! A o čem že si budeme psát? Dozvíš se uvnitř článku ;)

Hromadný sex? Ale né! Hromadný chat o sexu!

Neboj, neměníme služby našeho virtuálního klubu, nemusíš se obávat žádných prasečinek nebo oplzlostí. To nás jen napadlo, že zprovozníme zbrusu novou fajnovku - skupinový chat! A o čem jiném se na prvním pokusném chatu bavit, než o tématu, které nás všechny zajímá? :)

Se sexem je to jako s čajem...

...čekáš z nadpisu nějaký vtip? Ne, zcela vážně, sex je jako čaj - když ho někdo nechce, nenuť mu ho :)

Sex pro začátečníky a středně pokročilé

Tak krátké slovo a tolik dokáže udělat rozruchu. Kdykoliv ho slyšíme nebo vidíme napsané, zbystříme a začneme se zajímat, oč jde. I kdyby bylo napsané mezi mnohem podstatnějšími informacemi, ty kvůli němu zapadnou, protože nás nedovedou tolik zaujmout. Sex. Má ještě jednu vlastnost - když se o něm máme bavit, zpravidla trochu zčervenáme nebo se přihlouple usmíváme, uchylujeme se ke dvojsmyslným fórkům nebo jej tabuizujeme jako něco, o čem se nesluší mluvit. Ale no tak, pojďme to zkusit trochu dospěleji, zas až taková věda to není...

Víš, co se stane s tvými fotkami?

Slyšela o tom ve škole. Rodiče ji strašili různými nebezpečími. "To znám!" myslela si. Viděla to v televizi. "Ta je ale blbá!" říkala si o holce, které se to stalo, "To bych nikdy neudělala." Věděla, že je to nebezpečné. A pak přesně "to" udělala. A co ty? Budeš chytřejší?

Sexting II. Víš, s kým se seznamuješ?

Stále více dětí a mladých lidí (ale i dospělých) je ochotných sdílet své intimní fotografie či videa na internetu, nebo je posílat mobilem. Je to vzrušující, je to zábavné. Je to vytržení z nudy všedního dne. A to i přesto, že všude slýcháme o tom, jak je to nebezpečné, a že „se to nemá“ dělat. O to víc je to lákavé. Nechceme dělat bu bu bu, když se vyfotíš hambatý, znásilní tě a umřeš! V dalším článku o sextingu chceme informovat o tom, na co si dát pozor.

Virus HIV měl u nás loni největší nárůst za posledních 30 let!

Lékaři potvrzují znepokojivou tendenci - v posledních letech se počet nových výskytů viru HIV u nás rok od roku zvyšuje a nárůst se zrychluje. Proč tomu tak je a kdo je nejvíce ohrožen?

SEX Overview + užitečné odkazy

Tématem podzimu byl na našich stránkách sex. Vše podstatné, co o něm bylo napsáno + další užitečné tipy a odkazy najdeš zde na jednom místě.

AIDS WEEK 2015

Centra R-R v Praze, Brně a Českých Budějovicích testují v úterý 24. listopadu zdarma na HIV.

Mám to doma fakt blbý...

Jak jsme již upozornili pozvánkou do kina, 19. listopad je světovým dnem prevence týrání a zneužívání dětí. Pojďme si u příležitosti tohoto mezinárodně významného dne říci něco víc o tom, co to týrání a zneužívání dětí vlastně je.

Není všechno zlato, co se třpytí... (2. část)

...a není všechno příjemným zážitkem, co se dá technicky považovat za sex. V prvním díle tohoto článku jsme si psali o sexuálně přenosných chorobách, které mohou vzpomínky na příjemné chvíle s partnerem dost zošklivit. V této druhé části se budeme věnovat takovým věcem, které trauma ze sexu vytváří už při aktu samotném.

Výsledky soutěže o sexu!

Naše soutěž o sexu konečně zná své vítěze! A nejen to. Máme pro Vás i velice zajímavou statistiku z našich odpovědí!

Není všechno zlato, co se třpytí... (1. část)

...a není všechno příjemným zážitkem, co se dá technicky považovat za sex. Už druhým měsícem se na tomto portálu věnujeme věcem spojeným s lidskou sexualitou, což je bezpochyby něco pozitivního, příjemného, lákavého. Avšak každá mince má dvě strany a pokud se sex stane nástrojem zneužívání lidí nebo se jeho prostřednictvím šíří nemoci, rázem se jedná o téma poněkud ponuré. Nicméně mluvit (psát) by se o něm mělo taky.

LGBT aneb být tak trochu

Někdo má rád holky a jiný zase... ne, o vdolkách a jídle to nebude. Tento článek je o tom, že když se dva mají rádi, na pohlaví nezáleží. Být „jiný“ je v pohodě – jen je potřeba to přijmout. To ale může být hodně těžké. Jak jít s barvou ven a kde hledat pomoc a podporu? To, i mnoho dalších informací o LGBT fenoménu, se dozvíš v následujícím článku.

Nečekaně těhotná?!

O těhotenství si většina lidí myslí, že je to krásné období plné radostného očekávání.  Jenže ne vždycky žena jásá, když se dozví, že čeká dítě. Může se stát, že ji to pěkně vyděsí a to dokonce i v případě, že miminko chtěla. A což teprve, když žádné dítě nechce, když těhotenství znamená průšvih jako vrata? „Proč jen jsme si nedali větší pozor,“ pomyslíš si. Čas ale nejde zastavit, ani vzít zpátky.  Je potřeba to brát jako fakt a rozhodnout se, co dělat dál.

Co je dobré vědět o menstruaci - 2. část

Víš, že průměrná žena menstruuje 400x za své plodné období? To je v přepočtu 5, 5 roku života! 80% žen má fyzické nebo psychické problémy spojené s menstruací - jsou to např. křeče v podbřišku, průjem, nevolnosti a zvracení, migrény, náladovost a veliká citlivost, deprese, úzkosti, pnutí v prsou, zvýšené pocení a další projevy, které holkám ztrpčují život. Takže 5, 5 roku utrpení??? Možná Tě bude zajímat, jak být během těchto dnů co nejvíce v pohodě.

Slyšel jsem, že..., a prej to je pravda!

Je s podivem, že i dnes, kdy se na nás sex valí z médií, reklam, filmů a snad i ve škole se s ním (v teorii) setkáme, o něm mohou stále přežívat mýty a bludy. Některé jsou nebezpečné, některé méně, vždy se však jedná o do očí bijící hlouposti, na jejichž odhalení by měl stačit selský rozum. Dnes se pokusíme alespoň některé mýty vyvrátit fakty.

Když dva nechtějí být tři

Antikoncepcí označujeme metody a prostředky zabraňující těhotenství. V tomto článku si řekneme o různých možnostech ochrany, výhodách a nevýhodách a také o spolehlivosti té které metody. Volba vhodné antikoncepce je složitou otázkou, na kterou není jednoznačná odpověď. Určitě však není dobré, ponechat to náhodě. Je na tobě, pro co se na základě informací rozhodneš. Pamatuj si ale, že je to holka, kdo riskuje život a zdraví v souvislosti s těhotenstvím a porodem a na kom případně leží největší díl péče o malé dítě po dobu několika let. Zodpovědnost je tedy na místě, protože v sexu nejde nikdy jenom o jednoho - nezodpovědným sexuálním chováním totiž můžeme sobě, nebo druhému přivodit pěkný průšvih. 

Co je dobré vědět o menstruaci - 1. část

Před sto lety se tomu říkalo čmýra. Dnes teta Irma aka teta z Červeného Kostelce, jahodové dny, cyklus, perioda, měsíčky, menzes, krámy, nebo prostě „to“. Řeč je samozřejmě o menstruaci, normálním tělesném procesu, který se v ženském těle měsíc co měsíc opakuje. A přesto je obrovským tabu.

Co kdyby byli heterosexuálové menšinou?

Krátký film vypráví příběh mladé dívky, která v homosexuální společnosti prožívá svůj heterosexuální coming out.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.