Rozhoduješ se, co dál dělat?

Rozhoduješ se, co dál dělat?

'Když jsem se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, stavařina/pekařina/IT/ekonomie pro mě byla jasná volba.' Chceš, abys to o sobě mohl hrdě a spokojeně říkat i za patnáct, dvacet let? Tak se na výběr svého povolání pořádně připrav! Jestli jsi právě v devítce, máš nejvyšší čas udělat rozhodnutí, které významně ovlivní Tvůj život. Snad Ti s tím pomůže naše nové TÉMA MĚSÍCE!

 

 

Tak přesně tolik času zbývá do odevzdání přihlášek na střední školy a střední odborná učiliště. Samozřejmě to platí pouze pro ty, kdo tento rok končí základku. Pokud se to týká i Tebe, možná jsi:

a) nervózní, zda je Tvoje volba správná a zda se hlásíš na něco, co Tě bude skutečně bavit,
b) v pohodě, protože víš, co chceš dělat,
c) v klidu, protože co znamená nějaká škola?

Jestli na Tebe pasuje odpověď b), tak Ti srdečně gratuluji. Pokud se ztotožňuješ s možností c), pak Ti možná naše téma měsíce rozšíří obzory a ukáže, k čemu je studium správného oboru dobré a jak Ti může zpříjemnit život. Něco mi však říká, že nejvíc lidí bude patřit do skupiny a), kterým je jasné, že před sebou mají závažné rozhodnutí a snad pociťují neklid z toho, jestli je jejich volba dobrá. Pakliže i Ty patříš do této skupiny, mám pro Tebe skvělou zprávu!

Na našem webu se budeme následující měsíc věnovat právě výběru budoucího povolání a přihlašování na střední školy. Krok po kroku si rozebereme, co všechno je potřeba zohlednit při vybírání školy, jaká je úspěšnost absolventů různých studijních a učňovských oborů, po jakých profesích je poptávka a které naopak plní čekárny na úřadu práce. 

Taky Ti pomůžeme se všemi formalitami, které je potřeba překonat, dodáme potřebné informace o průběhu přijímacího řízení a poradíme, jak se na přijímačky dobře připravit. A kdyby náhodou zkoušky na střední nedopadly podle Tvých představ, i s tím se dá něco dělat. Co konkrétně, to se pochopitelně také dozvíš z tématických článků, které budou postupně vycházet v průběhu měsíce ledna na stránkách jdidoklubu.cz!

Související články:

Na školu už nejdu. Co dál?

Když Ti přijímačky vystaví červenou...

Umění - studium nejen pro bohémy

Jediný svého druhu aneb červená kniha ohrožených řemesel

A sem mám napsat co?!?

Nekupuj zajíce v pytli, jsou tu dny otevřených dveří!

S „papírem“ na pracáku aneb Když škola nestačí

Víš, k jakému oboru máš předpoklady?

Gympl, SOŠ, učňák... Kam se hlásíš ty?

Než začneš vyplňovat přihlášku


Napište svůj názor

Psát reakce smí pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste zaregistrováni musíte se přihlásit.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.