CTS Když dva dělají totéž...

CTS Když dva dělají totéž...

...tak výsledkem nemusí být vždy totéž. V rámci představování projektů Co Tě sejří? jsme tu už měli třinecký projekt workout hřiště. Dnes tu máme také projekt workout hřiště, tentokrát z Moravského Krumlova. Díky originalitě přístupů k projektu však tato dvě díla spolu nemají, krom názvu, zhola nic společného. A přesto jsou obě super!

Třinečtí pojali stavbu jako co nejpřímější cestu k cíli - najít plochu, uklidit plochu, nakoupit posilovací stroje - tadá! A podle fotek jim to dost odsýpá a těším se na výsledek. Moravskokrumlovská banda kolem Petra na to šla úplně jinak. Budování hřiště je pro ně spojeno s budováním vztahů, s překonáváním překážek a sebe sama. Je to dlouhodobý proces, ve kterém nic nedostanou zadarmo a všechno si budují od nuly sami.

Na začátku projektu byl nápad v hlavě Petra, který by s partou kamarádů rád chodil cvičit, posilovat, ale nebylo moc kam. Než aby si zoufal, že něco nejde, protože k tomu nejsou dostatečné podmínky, svěřil se se svým nápadem na postavení workout hřiště pracovníkům z klubu Coolna, kteří věděli o projektové výzvě Co Tě sejří? - a od této chvíle přestal být nápad myšlenkou a začíná být čím dál víc hmatatelným dílem. 

Petrův tým sehnal pozemek, na kterém by šlo hřiště postavit, všechno vyměřili, vykopali základy, vylili betonem, do kterého se zasadí vlastnoručně vyrobené benche, racky, dipy a další posilovací pomůcky. 

Moc se těším, až se podívám na dokument ČASu Co Tě sejří a uvidím, jak vlastně kluci workout bez jakýchkoliv polotovarů vyráběli a jak to bude ve výsledku vypadat. Jestli Tě to taky zajímá, můžeš se mrknout zatím aspoň Petrův blog a fotky ze stavby.


Napište svůj názor

Psát reakce smí pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste zaregistrováni musíte se přihlásit.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.