Studenti mohou jezdit na zlevněné jízdné i o prázdninách

Studenti mohou jezdit na zlevněné jízdné i o prázdninách

Studenti mohou jezdit za zlevněné jízdné i o prázdninách. Celkem 18 autobusových dopravců z celé ČR jim dá slevu až 25 procent, pokud se prokážou mezinárodní studentskou kartou ISIC (International Student Identity Card). ČTK o tom informoval mluvčí projektu Libor Kokeš.

"Žákovský průkaz, který studenti používají během školního roku, v červenci a srpnu nefunguje, studenti však o zlevněné jízdné nepřijdou," uvedl Kokeš. Držitelé karty, kterých je mezi českými středoškoláky a vysokoškoláky asi 264.000, si mohou slevu nárokovat na 150 linkách po celém Česku. Slevy činí od deseti do 25 procent z běžné ceny jízdného.

S mezinárodním průkazem studenti navíc mohou v létě cestovat kamkoliv po ČR, v případě žákovského jízdného je sleva omezena pouze na cesty mezi bydlištěm a školou.

"Slevu na jízdné v řádech desítek procent studenti získají přímo u řidiče, v předprodeji a také prostřednictvím internetu. Pro tento účel byly spuštěny webové stránky www.studentskejizdne.cz, kde studenti naleznou všechny informace o zapojených dopravcích a konkrétní výši jimi poskytovaných slev," dodal Kokeš.

Kartičku mohou studenti využít i při cestování vlakem, kde se jí prokážou coby studenti, a mají tak nárok na slevu z ceny jízdenky. Za zřízení ISIC karty se platí 300 korun, studenti na ni mohou čerpat nejrůznější slevy po celém světě.

Studenti mohou jezdit na zlevněné jízdné i o prázdninách, 22. 6. 2012, ČTK, kli mol

 


Napište svůj názor

Psát reakce smí pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste zaregistrováni musíte se přihlásit.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.