Zkratky vládnou

Zkratky vládnou

V dnešní době, kdy rychlá komunikace prostřednictvím textových zpráv, krátkých mejlů nebo s využitím různých chatů vyžaduje znalost zkratek, které vám zaručeně umožní ušetřit místo, peníze i čas a na druhou stranu umožní vyjádřit přesně to, co jste chtěli říct, je dobré mít po ruce nějaký slovníček.

Mluvím o chatovacích zkratkách, které čím dál tím více sleduji na nejrůznějších chatech. Vlastně docela nedávno jsem koukal co je nového na mé oblíbené stránce (Ice and Fire) a viděl jsem v jedno komentáři zkratku IMHO. Co znamená, jsem tak nějak pocitově vytušil, ale zajímal mě přesný význam. Při googlování jsem narazil na stránku www.zkratky.cz, kde jsem zjistil, že IMHO je zkratka pocházející samozřejmě z angličtiny a znamená „In My Humble Opinion“, tedy „Podle mého skromného názoru“. Nejhledanější zkratky na stránce zkratky.cz z kategorie Chatovací zkratky například jsou wtf, lol, pp, BTW, dr, tj, rss, ROFL, omg, ASAP, MG, POV, thx, OP, mt, NP, FYI, IMHO, OTP, TTUL… Zajímavé. Pár významů je mně jasných na první pohled (by the way nebo as soon as possible – to znám z práce, nebo třeba POV – to zná každý fanoušek výše zmíněné ságy Písně ledu a ohně…), ale na ty ostatní se musím ještě pořádně mrknout (snad až na wtf).

No, tak jsem si jen říkal, že pro vás bude tahle stránka třeba také užitečná a dám to sem pro FYI. Konec konců, máme tady také chat Pokec a Fórum, takže se to může hodit. Navíc chceme portál časem upravit i pro prostředí chytrých mobilů a tabletů, kde zkratky vládnou.

Jestli se vám informace z článku hodí, tak rss.

PS: Znáte nějakou lepší stránku? Nebo nějakou zkratku, která vás fakt pobavila? Jestli jo, tak to hoďte do komentáře…

 

 

 


Napište svůj názor

Psát reakce smí pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste zaregistrováni musíte se přihlásit.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.