Nevíš si rady s Teams?

Nevíš si rady s Teams?

Většina z vás už určitě zaregistrovala, že v této době „covidí“ je distanční výuka povinná. Teď tomu není jako na jaře. Ale buďte rádi, aspoň vám nezamrzne mozek a nevypadnete úplně z kola ven.

Tato aplikace umožňuje mnoho věcí jako například: video hovor, chatování, datové uložiště pro ukládání souborů a další. My vám v tomto textu dáme pár užitečných rad, jak s touto aplikací pracovat. Nemusíte se bát, není to nic těžkého.

Jak a kam si můžeš aplikaci stáhnout?

Pokud máš počítač či notebook, tak si můžeš tuto aplikaci jednoduše stáhnout tak, že do svého prohlížeče napíšeš „teams“ a klikneš na první okénko, které se ti zobrací. Poté se dostaneš na danou stránku.

Když zrovna nebudeš chtít otevírat notebook a nebo si budeš chtít jen něco na Teams zkontrolovat, tak je pohodlnější ho mít v telefonu. Tam si ho můžeš stáhnout buď přes Obchod Play nebo pro uživatele Apple přes App Store.

Jak se připojit do týmů?

Teď když už máš aplikaci stáhlou, tak abys mohl/a s někým komunikovat, musíš se přiřadit do tzv. týmu. To uděláš tak, že buď můžeš požádat učitele, aby ti poslal odkaz, přes který se automaticky přihlásíš a nebo zadáš kód daného týmu. Někdy to dělají učitelé i tak, že tě do týmu přiřadí oni a ty už pak nemusíš nic dělat. Na obrázku níže můžeš vidět, jak vypadají Teams s vytvořenými týmy.

A jak fungují jednotlivé funkce?

Vlevo je sloupeček, ve kterém jsou jednotlivé funkce.

Zvoneček ti ukáže veškerou aktivitu např. domácí úkoly, naplánované testy, připojení k týmu atd. Bublina je chat, který můžeš využít buď pro své dotazy, které máš na učitele nebo si tam můžeš vyhledat spolužáka a zeptat se ho třeba na domácí úkol, pokud si v nějaké hodině nedával pozor.

Panáčci jsou jednotlivé týmy. Pokud budeš mít dle rozvrhu například matematiku, tak se v určitou hodinu přidáš do matematiky. Někteří učitelé vyžadují, abys do daného předmětu napsal/a, že jsi přítomen. Ostatní si seznam přítomných žáků vytisknou přímo během videohovoru. V týmu máš hned několik funkcí. Můžeš využít hromadný chat nebo přímo zahájený videohovor u kterého stačí jen kliknout na „připojit se ke schůzce“. Níže na obrázku uvidíš další vysvětlivky, které se ti mohou hodit.

A jak ještě můžeš Teams využít?

Výhodou Teams je, že můžeš zdarma využívat Word, Excel, PowerPoint a další. Tyto programy jsou normálně placené, ale díky této aplikaci jsou zcela zdarma. Najdeš je vlevo nahoře, když klikneš na tečkovaný čtvereček.

Víme, že online výuka není úplně jednoduchá a mnohdy je i složitější než ta běžná. Doufáme, že vám náš manuál alespoň trochu pomohl. Zatím se drž a kdybys měl/a nějaký problém (ať už se to týká školy nebo čehokoliv jiného), víš, kam se obrátit - naše Poradna je tu pro Tebe!


Napište svůj názor

Psát reakce smí pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste zaregistrováni musíte se přihlásit.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.