Těhotenské testy

Těhotenské testy

Už jsme tady měly články o kondomech a prášcích. Pokud tyto, či jiné, druhy antikoncepce nepoužíváme nebo z nějakého důvodu nejsou účinné, tak se může stát, že se dopracujeme buď k pohlavní chorobě, nebo právě k těhotenským testům.

 

Pokud se stane, že se „to“ zpozdilo, člověku se rozbuší srdce, ale co s tím dál? Jednou z možností je čekat a čekat. Menstruace buď přijde, nebo jenom oddalujeme dobu, kdy to začneme řešit. A jaké jsou tedy možnosti?

1, návštěva gynekologa je vždy nejjistější variantou, kterou lze zvolit

2, domácí těhotenský test

 

Domácí těhotenský test je jednoduchý způsob jak (ne)potvrdit možné těhotenství. Funguje na jednoduchém principu a to je zjišťování přítomnosti hormonů, které se začínají vylučovat právě při těhotenství, v moči.

V praxi tedy můžeme zajít do lékárny, kde jsou těhotenské testy běžně k dostání a to ne za nějaké horentní sumy. Kvalitní testy jsou k dostání od 100,- výše, ale najdou se i levnější. Povětšinou mají výběr těhotenských testů od několika různých firem. V balení je buď jeden, nebo více testovacích proužků. Ty se ponoří na chvíli do moči ženy. Doporučuje se načůrat například do plastového kelímku. Důležité je, aby nádobka byla čistá a suchá. Proužek vytáhneme a po pár minutách, kdy probíhá chemická reakce je patrné, zda je žena těhotná nebo není. Jeden proužek označuje, že žena těhotná není, dva proužky naopak označují těhotenství.

 

Těhotenský test by se měl provádět přibližně týden po vynechání pravidelné menstruace. Ideální dobu kdy provádět těhotenský test a jakým způsobem najdete vždy na příbalových letácích jednotlivých testů. Pokud si žena udělá test příliš brzy, tak nemusí být výsledek pravdivý, protože se ještě do těla nevyplavilo dostatečné množství hormonů, aby je test zachytil. Nebo je vhodné test po týdnu či čtrnácti dnech zopakovat.

 

Pokud je test negativní a menstruace se přesto nedostavila, tak je vhodné navštívit gynekologa. Problém může být někdo jinde. Pokud je test pozitivní, tak se lékař navštíví taktéžUsmívající se

 

A co vy, máte nějaké zkušenosti s tímto způsobem testování? Popřípadě doporučení či jiné připomínky? Sem s nimi.

 

Info především ze stránek tehotensky-test.com.

Další info najdete i zde.


Napište svůj názor

Psát reakce smí pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste zaregistrováni musíte se přihlásit.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.