NECYKLOPEDIE může pozvednout náladu

NECYKLOPEDIE může pozvednout náladu

Ať je člověk mladší nebo starší, tak na něj má vliv to vše, co se kolem něj děje. Život je někdy složitý, snad pořád se něco komplikuje a často je to vzdálené našim představám… Mnohdy je to tak, jak říkávala moje babička: „Život je velká kupa starostí…“.  Jedna z věcí, která mi v čase starostí pozitivně zvedne náladu je legrace a ftípky v různých podobách. Mezi ně patří taky „encyklopedie“, která svým obsahem paroduje normální význam tohoto slova. U nás se jmenuje Necyklopedie a mezi jejím obsahem na internetu je tolik „blbostí“, že se tomu prostě musíte zasmát. Pokud tě tento „zdroj informací“ zajímá, tak něco málo si můžeš přečíst níže v článku a mnoho dalšího najdeš na internetu 

Necyklopedie, v anglickém originále Uncyclopedia, je satirická „encyklopedie“ parodující Wikipedii (i když sama tvrdí opak).  Necyklopedie je sbírkou absurdních hesel, která nemají zdánlivě nic společného se skutečností (například Wikipedie je v ní definována jako „satirická ‚encyklopedie‘ parodující Necyclopedii..).

Necyklopedie má obdobný vzhled jako Wikipedie, používá stejný software MediaWiki, s Wikipedií však organizačně nic společného nemá. Mnoho článků a zmínek je inspirovaných osobními i věcnými spory na Wikipedii a mnozí editoři Necyklopedie editovali či editují též na Wikipedii.

Původní verze v anglickém jazyce byla založena v lednu 2005, v září 2005 v ní bylo přibližně 14 000 hesel, na začátku září 2006 18 000 hesel, v srpnu 2007 přes 23 000 a postupně přibývaly další a další.

Česká Necyklopedie obsahuje taky spoustu hesel, které jsou často v obsahu této „encyklope“provázané. Na hlavní straně současné podoby portálu Necyklopedie jsou sekce „Doporučený článek“, „Víte, že…“ (zajímavosti), „Kalendář historických událostí“, „Aktuality“ a samozřejmě přehled „Prolejzání podle kategorií“… Najdeš tady taky hodně obrázků (které pobaví) a taky spoustu článku na, kterých se můžeš podílet taky ty.

Jinak logem Necyklopedie je obrázek přiložený k tomuto článku. A pokud tě obsah tohoto zdroje zajímá, tak ho prozkoumej na odkaze TADY.

O další obsah české verze Necyklopedie nemám obavy, protože v naší národní povaze je dělat si legraci z věcí, které jsou kolem nás; a to je myslím dobře.  Proto se vrátím k začátku - Necyklopedie může pozvednout náladu, ale tomu, kdo nefandí legraci to nepomůže...

Tož, ať máte co nejméně starostí a máte se fajně

Romek, pracovník klubu


Napište svůj názor

Psát reakce smí pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste zaregistrováni musíte se přihlásit.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.