Máme botu!

Máme botu!

Včera proběhlo v pražské Plechárně předávání v pořadí již 14. ročníku Výroční ceny České asociace streetwork - Časovaná bota, která oceňuje osobnosti a týmy v oblasti nízkoprahových služeb za jejich přínos pro obor nebo mimořádný počin. A týmem roku 2015 se stal kolektiv Streetwork online - Jdidoklubu.cz!

Filmaři mají svého Oscara, divadelníci svoji Thálii, sociální pracovníci mají svoji Botu. Avšak zatímco jména uměleckých cen odkazují na múzy či jiná nadpřirozená stvoření, Časovaná bota odkazuje k předmětu o dost přízemnějšímu, avšak stejně nezbytnému - botám, které terénním pracovníkům musí sloužit v blátě, sněhu i dešti a přibližovat jej k těm, kdo čekají na jeho pomoc, podporu či radu. 

Letos se tato bota předávala již počtrnácté. Přesněji řečeno se předávaly boty, protože vyhlášeny byly hned čtyři kategorie výroční ceny. Jedna, vcelku maličká, je určena pro skokana roku. Tedy pracovníka (nebo pracovní tým), který daný rok vstoupil do nízkoprahových služeb a hned se zapsal něčím významným. Tuto botičku si odnesl tým Klubu Uličník pro děti a mládež - Diakonie západ. Druhá bota, o poznání těžší, je adresována osobnosti roku - konkrétnímu pracovníku, který obor něčím obohatil. Osobností roku 2015 se stala Zdena Filípková, metodička nízkoprahových programů pro děti a mládež Proxima sociale, o.p.s. Třetí, nepravidelně udílenou časovanou botou, je Cena správní rady ČAS, kterou si odnesl Jiří Kocourek, mj. koordinátor projektu Streetwork online a portálu Jdidoklubu.cz. 

A čtvrtou kategorií je Tým roku - Cena Bohemia Energy. K převzetí této mimořádně těžké boty byl vybrán tým pracovníků služby Streetwork online a portálu Jdidoklubu.cz, tedy Jirka, Honza, Romek, Eliáš, Míša a Dušan, se kterými se můžeš setkávat na našem chatu a jejichž články a další příspěvky můžeš číst v naší knihovně a galerii. Nominováni jsme byli za loňský počin Co Tě sejří, který dal vzniknout šesti klientským projektům v různých koutech republiky a o němž byl natočen dokumentární film.

...a týmem roku 2015 se stává... Streetwork online!

Děkujeme nejen těm, kdo náš tým nominovali a hlasovali pro něj a Bohemia Energy, která je naším partnerem a zároveň i sponzorem ceny pro tým roku, ale především děkujeme vám, návštěvníkům našeho portálu a členům našeho virtuálního klubu za vaši přízeň!


Napište svůj názor

Psát reakce smí pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste zaregistrováni musíte se přihlásit.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.