Umění

Dobrej českej animák

Česká animovaná tvorba už toho zažila hodně. Nedávno jsme tu měli pohádky s kozama, předtím dva nešiky nebo třeba medvědy, kteří se potkali u Kolína. To, co však přináší tvůrci cyklu "Legendy staré Prahy" posouvá českou animaci zase o kus dál a hlavně zcela novým směrem.

Všechno bude

Brněnský výtvarník, který si říká TIMO, krášlí již 17 let ulice svého města takovou formou, že to většině lidí ani nepřijde jako vandalismus.

Tanecbook – taneční představení o virtuální ne-realitě

Taneční představení o virtuální realitě, nereálných vztazích a problémech současné internetové společnosti. Desítky přátel na síti a tíživá samota čtyř stěn osvětlených modrou září blikajícího monitoru počítače. Virtuální realita, ve které se lidé dobrovolně nechají chytit do nekonečné sítě sítí.

Moving On

Moving On je posledním stop-motion videem animátora, scénáristy a režiséra Ainslie Hendersona, který byl nominován na cenu BAFTA.

Návštěva z Libanonu

Ano je to tak "brutální" trumpetista Ibrahim Maalouf zavítá do České republiky v nejbližších dnech. Že ho ještě neznáte? Chyba!

Co? Sejří?

Již brzy proběhne na jdidoklubu.cz nové soutěž.

21.5. je den...

21.5. je den, který je v mezinárodních dnech označen jako Světový den kulturní rozmanitosti anebo jako Světový den kulturního rozvoje... 

Uličníci!

Můžete jít do Národní galerie a určite uvidíte spostu krásného umění. Hodně života však naleznete budete-li postávat naproti na chodníku....

Ježíš, Iron-man, Malich

V Jízdárně Pražského hradu probíhá ve dnech 1.2.2013-8.5.2013 jedna ze zásadních výstav českého umění.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.