Týden pro nízkopráh FUTRA

Týden pro nízkopráh FUTRA

Začíná: 05.11.2012
Končí: 10.11.2012
Kde: o.s. FUTRA , Masarykova třída 1000, 735 14 Orlová-Lutyně

V Orlovském klubu FUTRA proběhne od pondělí 5. do soboty 10. listopadu akce TÝDEN PRO NÍZKOPRAH. Účelem této akce je přiblížit činnost nízkoprahového zařízení pro děti a mládež veřejnosti. Klub se nachází na adrese Masarykova třída 1000, 735 14 Orlová-Lutyně (FUTRA se nachází v podzemních prostorách Doubravanu). Zajímavý program této akce uvádím níže.

Pondělí 5.11.: PŘEDNÁŠKA: NEBEZPEČÍ INTERNETU od 16:30
Rizika internetu jsou velmi aktuální a ožehavé téma. Přednášet bude Lukáš Látal z občanského sdružení Nebuď oběť.

Úterý 6.11.: PROMÍTÁNÍ FILMU: LOKÁLNÍ A GLOBÁLNÍ od 16:30, od 19:30
„Lokální a globální: O smyslu blízkosti“ (49min)...Námět a scénář filmu vytvořila Naďa Johanisová. Film hledá u nás a v jižní Anglii odpověď na otázku, nakolik je globalizovaný systém produkce potravin racionální, a jak v praxi přiblížit zemědělce a spotřebitele formou bedýnkových systémů, farmářských trhů, prodeje ze dvora a neziskových školních jídelen v kraji, kde původní jídelny byly dávno zrušeny.

Středa 7.11.: ŽONGLÉRSKÝ WORKSHOP: DIABOLO, FLOWERSTICKY od 16:30
Diabolo i flowersticky jsou žonglérské pomůcky, jejichž historie je dlouhá téměř 4000 let a jsou výbornými nástroji pro zlepšení soustředěnosti, koordinace pohybů a dosažení celkového klidu. Přijďte se naučit základní triky nebo ukázat, co umíte.

Čtvrtek 8.11.: VYSTOUPENÍ UŽIVATELŮ NZDM FUTRA od 16:30
Mezi uživateli NZDM Futra se najde mnoho talentovaných lidí a na tomto vystoupení se o tomto budete moci přesvědčit.

Pátek 9.11.: PROMÍTÁNÍ FILMŮ: STRÁŽCE DIVOČINY, DOBA MĚDĚNÁ od 19:30
Strážce divočiny (54min) Z pohledu přírody to není tak dávno, kdy se divočina rozprostírala po celé Evropě. Dnes jí zůstávají ,,poslední pevnosti“. Jednou z nich je
Tichá dolina ve slovenských Tatrách. Její odlehlé rokliny a čarovné pralesy jsou domovem pro asi čtyřicet medvědů, kteří tu můžou žít bez jakýchkoli konfliktů s
člověkem. Dva mladí filmaři se rozhodli nezkresleně zdokumentovat život tohoto charizmatického zvířete – strážce divočiny – a přiblížit tak fascinující svět
nespoutané divoké přírody, kde člověk je pouze pozorovatelem.

Doba měděná (52min) Jedinečný český dokumentární film nás zavede do Zambie, zemi s významnými zásobami mědi. Kdysi si měď stát těžil a prodával sám. Pak její cena klesla a doly byly nuceně privatizovány ve prospěch západním nadnárodním společnostem. Zatímco dříve se z výnosů financovaly školy, zdravotnictví a infrastruktura, dnes jdou všechny peníze pryč ze země a to včetně velkorysých dotací Evropské investiční banky. Český dokumentarista Ivo Bystřičan a kameraman Jiří Málek se přijíždí podívat, kterak situace jak vystřižená z každodenního zpravodajství v západním světě, reálně vypadá.

Sobota 10.11.: KONCERT PRO NÍZKOPRAH od 18:00,  vstup: do 20:00 – 80kč, od 20:00 100kč!!

TOTÁLNÍ NASAZENÍ - punk rock (Slaný),
ILÚZIA - hc/punk (Žilina)
ALLSKAPONE'S - ska (Karviná)
SULTAN SOLIMAN - reggae (Ostrava a okolí)
Black and Blue - chaos punx (Frýdek - Místek)

O Klubu a o.s. FUTRA zjistíš více na http://www.futra.cz/

Z pestrého programu se dá určitě vybrat a tak pokud bydlíš poblíž, tak můžeš akci navštívit nebo ji doporučit dalším lidem. 

Romek

 


Napište svůj názor

Psát reakce smí pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste zaregistrováni musíte se přihlásit.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.