Barevná Plzeň

Barevná Plzeň

Do některých prací se člověk pouští v montérkách a s lopatou. Některé jiné (a jistě neménně náročné) je potřeba započít v kostýmku s šanonem lejster v ruce...


...a to je přesně případ jednoho z plzeňských projektů Co Tě sejří s názvem Barevná Plzeň. V tomto projektu chce Niki zkrášlit nevzhledné lavičky rozeseté po městě barevnými nátěry, vzory a obrazci, aby svým vzhledem kolemjdoucí neodrazovaly, ale naopak lákaly k posezení a odpočinku a zkrášlovaly město, které se pro letošek honosí titulem Evropské hlavní město kultury.

Aby její projekt proběhl hladce, musela se Niki nejdříve vydat na Úřad městského obvodu Plzeň 3, jemuž lavičky vybrané k vizuální renovaci patří. Bohužel se jí nepodařilo vnést kameru i na samotné jednání s místostarostou, abychom se mohli podívat, jaká dřina může být komunikace s úřady, ale jelikož při odchodu z úřednické kanceláře tvrdí, že měla z jednání dobrý pocit, věřím, že nakonec zodpovědné osoby přesvědčila o smysluplnosti svého projektu a že nám brzy bude moci poslat fotky přímo z terénu se štětci a plechovkami barvy.


Napište svůj názor

Psát reakce smí pouze registrovaní uživatelé. Pokud jste zaregistrováni musíte se přihlásit.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.